Від довідки - до проживання і пільг: у Львові презентували посібник для ВПО (відео)

12:13 19 листопада 2022 р.

Фото до новини

Для внутрішньо переміщених осіб розробили посібник, що містить розширену інформацію про послуги та механізми надання допомоги.


Про це під час пресконференції на тему "Захист прав внутрішньо переміщених осіб: 2022 рік. Нові виклики — нові рішення", яка відбулася у Львівському пресклубі, повідомила регіональна координаторка  БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” Оксана Яковець, пише Dailylviv.com

Цей методичний посібник, за її словами, був укладений групою юристів та експертів БФ «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» у партнерстві з Міністерством реінтеграції України, Міністерством цифрової трансформації України в межах програми «Єднання заради дії» та за підтримки IREX.

Посібник буде корисний для внутрішньо переміщених осіб, представників громадських організацій та фахівці органів влади, що дотичні до надання соціальних, адміністративних, юридичних послуг тим, хто постраждав від військової агресії РФ проти України.

Збірка включає розширену інформацію про послуги та механізми надання допомоги в контексті сьогодення, а саме в умовах карантину та воєнного стану. Це і питання призначення соціальних виплат, надання публічних послуг, надання спеціальних статусів, права дітей, виплати пенсіонерам, питання житла 

"Робота було спрямована на те, щоб фахівці, які працюють з ВПО мали в одному збірнику всі нормативні документи, які необхідні для надання громадянам консультацій, порад, рекомендацій. Відтак у рамках програми «Єднання заради дії» юристи Благодійного фонду «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» проаналізували понад 80 нормативно-правових актів і на їхній основі склали методичні рекомендації, що простою мовою трактують складні державні послуги для переселенців і процедури їхнього отримання",- наголосила Оксана Яковець.

Вона зазначила, що укладанню цього збірника передувала значна інформаційна, консультаційна і моніторингова  робота.

"Ми виокремили, за результатами аналізу звернень людей на гарячі лінії, в консультаційні центри, до фахівців громадських структур, ці проблемні питання, які найчастіше піднімалися людьми",- пояснила координаторка БФ. 

За її словами, посібник містить 12 розділів.

"У ньому висвітлені й деталізовані питання, починаючи з довідки ВПО та взяття їх на облік. Також у посібнику є розділи про допомогу на проживання переселенцям, механізм отримання державних допомог та пільг, забезпечення прав дітей та молоді, права ВПО на отримання публічних послуг, забезпечення житлом, процедуру подання інформації про пошкоджене та знищене майно внаслідок бойових дій і багато іншого",- розповіда Оксана Яковець.

Як додала регіональна юристка БФ “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” Оксана Рубай, сьогодні одне з важливих завдань - поновити доступ до реєстрів та сприяти ВПО в отриманні адміністративних послуг.

"Тому команда  “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” напрацьовує спрощений механізм надання допомоги ВПО, зокрема, цифровий. І тут ми багато ми працюємо з фахівцями Міністерства цифрової трансформації, для того, щоб це було простіше зробити. Особливо, для людей, які не просунуті в диджиталізації, в гаджетах",- розповіла юристка. 

На Львівщині - 130 тис працездатних ВПО: скільки з них хочуть мати роботу (відео)

Статус дітей, які постраждали внаслідок війни, нічим не наповнений, - координаторка БФ (відео)

У Львові для ВПО буде 1700 ліжкомісць, щоб комфортно проживати взимку, - юристка БФ (відео)

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів