В Україні придумали як знешкоджувати міни олівцем

16:05 29 листопада 2022 р.

Фото до новини

Фахівці одного з підприємств Укроборонпрому створили дослідний зразок виробу для пропалювання металу (ВПМ) SF-1, подібного на олівець.

Про це повідомив Укроборонпром, пише Dailylviv.com.

Завдяки його екзотермічній порошковій суміші він ефективно пропалює металеві оболонки вибухонебезпечних предметів, приміром, боєприпасів. Це спричиняє вигорання вибухової речовини. Такий олівець можна застосовувати під час розмінування територій.

Розробники вже працюють над технологією дистанційного використання ВПМ SF-1 за допомогою безпілотних літальних апаратів. Це підвищить якість розмінування і збереже життя людей. Важливо, що пристрій безпечний у використанні.

Підприємство-розробник олівця є оператором протимінної діяльності в Україні й отримало сертифікат, який дає право здійснювати розмінування та інші операції з вибухонебезпечними предметами на території нашої держави.

Також підприємство Укроборонпрому має власний Центр гуманітарного розмінування, в якому працюють фахівці високого класу. 

З 2010 року Центр акредитований в ООН як постачальник послуг з протимінної діяльності та є партнером UNMAS, відповідної служби Організації Об’єднаних Націй.

Японія і Камбоджа розміновуватимуть Україну, - Кулеба

Україна вироблятиме важке озброєння та військову техніку мінімум з 6-ма країнами-членами НАТО

Резніков показав бронезахист українського виробництва для ЗСУ

В Україні будують боєприпасний завод з НАТО (відео)

Відповідь шахедам: в Укроборонпромі повідомили про завершення розробки українських безпілотників

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів