У Брюховичах зупинили вирубування дерев під нове будівництво. Скликали комісію з НС (відео)

13:51 26 жовтня 2022 р.

Фото до новини

У Брюховичах на території недобудованої школи, що на вул. Широкій, 2, забудовник розпочав активну підготовку до нового будівництва.


Йдеться про земельну ділянку зі столітніми деревами, площею 3,4 га, яку Брюховицька селищна рада за кілька днів до своєї ліквідації безкоштовно передала громадській організації під забудову. Після створення Львівської МТГ місто звернулося у правоохоронні органи, була відкрита кримінальна справа. Однак, арешт, накладений на земельну ділянку, нещодавно зняли, і забудовник відразу приступив до робіт.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Так,  без дозволів на порушення благоустрою та на зрізку дерев тут вже почали рубати дерева і встановлювати огорожу. Та завдяки спільній роботі Шевченківської райадміністрації та поліції, вчора ввечері роботи призупинили. Про це розповів заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач під час робочого виїзду в Брюховичі.

«Цю аферу реалізувала Брюховицька селищна рада перед виборами у 2020 році.  Приміщення школи списали, а земельну ділянку безкоштовно передали громадській організації для подальшого будівництва. Коли створили Львівську МТГ, ми, звичайно, цю аферу не акцептували, а звернулися у правоохоронні органи, і була порушена кримінальна справа. Певний час розслідувалась, але, як з’ясувалось, необхідної динаміки там немає. І десь 2 тижні тому арешт, накладений на цю земельну ділянку, знятий. Відповідно, люди, які хотіли реалізовувати цей проєкт, вирішили цей процес продовжити. Ми заперечуємо проти таких намірів та будемо робити все можливе і в юридичній площині, і  в площині здорового глузду, щоб не допустити реалізації цієї афери», - зазначив Любомир Зубач.

Учора забудовник з власної волі сплатив місту 250 тис. грн відновлювальної вартості за дерева на цій ділянці. Тоді як міське управління екології та природних ресурсів таких розрахунків не проводило і ордеру на зрізку дерев  не давало. Водночас керівниця управління Олександра Сладкова зазначає, що ця сума – дуже занижена. Зважаючи на суму, є підозра, що забудовник хоче зрізати усі дерева на ділянці.

«Тут є залишки парку, який скоріше за все був частиною парку Б. Хмельницького. Адже тут є декоративні і дуже гарно сформовані дерева, які не могли самі з’явитися. Відновна вартість таких декоративних дерев, столітніх дубів може бути по 20-30 тис. грн, іноді навіть 50-80 тис. грн за дерево. Ми не знаємо, на підставі яких документів забудовники сплатили саме таку відновну суму за насадження. Наша головна ціль – зберегти найцінніші дерева», –  розповіла Олександра Сладкова.

Керівник департаменту міської агломерації ЛМР Юрій Лукашевський вважає, що цю ділянку можна було продати через аукціон та за вилучені кошти завершити будівництво існуючої школи у Брюховичах. «Також потребує розширення і дитячий садочок. Я переконаний, що цих коштів було б  достатньо для цього. Але, на жаль, колишня селищна рада будівлю недобудованої школи списала, а земельну ділянку подарувала громадській організації і дала дозвіл збудувати тут житло.  Я вважаю, що реалізовувати цей проєкт в час війни – подвійна зневага: і до громади, і до держави», - заявив Юрій Лукашевський.

Зважаючи на всі порушення, сьогодні питання будівництва у Брюховичах розглянуть на міській комісії з ТЕБ та НС.

У Львові не погодили будівництво багатоповерхівок у Брюховичах, яке дозволила селищна рада

У Брюховичах на ділянці, де росте ліс, загальмували будівництво багатоповерхівок рестораторів зі Львова

На ділянках, які Брюховицька селищна рада незаконно вилучила з лісфонду та продала, збудували житло

Майно і земля військової частини в Брюховичах перейдуть до Львова, - рішення депутатів

Масштабну забудову в Брюховичах проштовхнули під прикриттям реабілітаційного центру. Хто у схемі

Прокуратура відсудила землю у Брюховичах, яка незаконно перебувала у власності росіянина

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів