Скільки бойової авіації Чорноморського флоту виведено з ладу

20:54 19 серпня 2022 р.

Фото до новини

Більше половини бойових літаків Чорноморського флоту були виведені з ладу в результаті атаки на російський аеропорт Саки в Криму.

Про це повідомило у п'ятницю агентство Reuters з посиланням на західного чиновника, який захотів залишитися анонімним. Про це інформує Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

За даними цього джерела, наразі Україна досягає постійного «кінетичного ефекту» глибоко в тилу російських військ, що впливає на їхнє забезпечення та має «значний психологічний вплив на російське керівництво».

12 серпня британська військова розвідка підрахувала, що хоча під час атаки на аеропорт у Криму було знищено лише частину російського авіаційного флоту, боєздатність авіації ВМФ РФ серйозно знизилася.

За словами західного чиновника, знищення літаків у Криму мало ефект, який вийшов далеко за межі «флотилії берегової оборони», яка завдавала спорадичних ракетних ударів, і знизив загрозу десантного нападу на Одесу.

За словами співрозмовника Reuters, зараз війна в Україні перебуває «майже в оперативній стагнації», оскільки «сухопутні сили жодної зі сторін не мають достатньо зосереджених наземних ресурсів для проведення ефективних наступальних дій, які могли б мати будь-який суттєвий вплив на хід війни».

9 серпня внаслідок підриву і пожежі на базі в Новофедорівці в Криму було пошкоджено або знищено близько 20 російських літаків. Офіційна причина інциденту не розголошується, але припускають, що успішну атаку на військові бази російських окупантів здійснили українські сили спеціальних операцій. 

Саки: мінус 9 російських літаків, - командування ПС ЗСУ

Вибухи в Криму: дим над військовим аеродромом (відео)

Міноборони України прокоментувало вибухи і пожежу у Криму з гумором

Навіть боєприпаси у Криму тепер уже проти рашистів

Ми повернемося в український Крим,- Президент України (відео)

По Криму 9 серпня вдарили ЗСУ, - NYT

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини