На Львівщині – понад 7500 переселенців із Криму й Донбасу (відео)

20:42 8 жовтня 2014 р.


Фото: forbes.ua

Як повідомили в департаменті соціального захисту ЛОДА, щодня до нього звертаються по 30-50 біженців зі сходу країни, щоб зареєструватися.

Другий тиждень перебуває у Львові донеччанка Анастасія. Сюди приїхала з другом. Від першого дня двоє молодих людей шукають квартиру у Львові. Обоє працюють, розраховують, що оренда помешкання їм обійдеться від 2000 до 2500 гривень.

«Основна проблема, з якою я зіштовхнулась в перебігу своїх пошуків, це моя донецька прописка. Для частини господарів це виростає у проблему через якісь їхні переконання, вони принципово не готові до себе брати людей зі Сходу. Я приходжу, спілкуюсь, домовляємось про оренду, він дивиться у мої паспортні дані і каже, що вибачте, це принципово. В останні момент, коли ми домовились, агент запитав, чи я часом не з Донецька чи Луганська, я сказала, що часом, і наша зустріч скасувалась», – говорить Анастасія.

«Нам должны»

«На ринку оренди житла ситуація останнім часом кардинально змінилась», – говорять у львівських агентствах із нерухомості.

«Одразу, коли почали приїжджати мешканці Криму, а потім і Сходу, то жодних проблем із поселенням не було. Галичани брали навіть безкоштовно. Однак з часом ставлення до переселенців із Донбасу змінилось», – розповідає Ірина Яремко, директор агентства нерухомості «Золота Арка», яка у Львові надає ріелторські послуги дванадцятий рік.

«Один одному розповідають, що десь некоректно повівся, хтось напився, у нахабному вигляді була російська мова. Люди чули від переселенців – «нам должны». Переселенці навіть двох слів українською не хотіли говорити до людей, які їх прийняли. Коли ми отримуємо пропозиції по оренді від наших власників квартир, то вони просять – крім переселенців зі Сходу. Вони готові брати студентів із різних країн, із сіл. Люди шукають спокійних орендарів, щоб не чути: «Вы нам что-то должны», – каже керівник агентства.

Ще однією причиною, що львів’яни відмовляють донецьким в оренді житла, є те, що вони чують, що східняки, які певний час мешкають у Західній Україні, так і не змінюють своє уявлення про галичан, часто дорікають, що гарні хати у селах люди збудували завдяки донецьким. Не враховуючи той факт, що галичани з початку 90-х масово пропадають на заробітках.

Переселенців у Львів вже їде обмаль

Нині на Львівщині проживає понад 7500 переселенців із Криму, Луганської і Донецької областей. Це дані Львівського обласного департаменту соціального захисту. Щодня в установу звертається 30-50 східняків, щоб зареєструватись.

Заступник директора департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації Оксана Яковець пов’язує це з тим, що уряд пообіцяв переселенцям грошову допомогу протягом півроку. «Львів’яни пропонували житло близьким чи знайомим, не так пропонували, як мешканці області. Люди самостійно повлаштовувались, десь 60% переселенців проживає в обласному центрі. Більшість переселенців зі Сходу хочуть жити лише у Львові, вимагають навіть цього. Масово звідси виїхали мешканці Криму додому. Східняки не повертаються сім’ями. Львів не працював активно з підтримки переселенців, як люди в районах», – каже Оксана Яковець.

Зараз на Львівщину приїжджає обмаль переселенців зі Сходу, у день до 5 осіб. Ріелтери зазначають, що багато втікачів зі Сходу купили у Львові квартири у новобудовах. Однак, скільки саме таких осіб, даних немає, бо різні забудовники, які воліють не розповсюджувати інформацію.

Анастасія не втрачає надії у пошуках квартири. Вона розуміє, що є певні об’єктивні і суб’єктивні причини ставлення львів’ян до вимушених і тимчасових переселенців. 

Почасти і самі втікачі у цьому винні, а також спрацювала провокація, щоб посіяти ненависть поміж громадянами України. «Я знаю, що є достатньо львів’ян, які радо допоможуть і ми зіштовхувались з позитивними прикладами, коли львів’яни щиро допомагали», – зауважує Анастасія.

Молоді люди повернуться додому лише тоді, коли в Донецьку буде якась альтернативна влада чи структура, яка зможе працювати на противагу сепаратистам. Бо, в іншому випадку, кажуть, обоє опиняться в підвалах СБУ, де «ДНРівці» утримують донеччан.

Про це повідомила в сьогоднішній публікації «Львів’яни масово відмовляють переселенцям із Донбасу в оренді житла» журналіст «Радіо Свобода» Галина Терещук.

dailylviv.com

До теми

17:42 15 квітня 2021 р.

Земля горить під ногами військовослужбовців Росії біля кордону з Україною

Масштабні пожежі охопили кілька сіл у Воронезькій області Росії. Серед них суттєво постраждала і Маслівка, куди країна-агресор масово стягувала свою військову техніку.

Рубрика: Ситуації

13:14 15 квітня 2021 р.

Зсув ґрунту у Львові: Ензим вирубав дерева та не влаштував тимчасових кріплень, - мерія

Пошкодження хідника на вул. Личаківській сталося через будівельні роботи, які проводить ПрАТ «Компанія Ензим». Зараз компанія розробляє заходи для укріплення схилу та унеможливлення наступних зсувів, після чого пошкоджений хідник і огорожа будуть відновлені.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Громада Сокільників проти багатоповерхівок

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знищення МАФів і мікробізнесу під час пандемії

Рубрика: Економіка

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу