На Львівщині лише чотири справи про знущання над тваринами дійшли до суду (відео)

09:52 25 лютого 2021 р.


Відео: Ль

Минулого року поліція відкрила 19 проваджень стосовно жорстокого поводження із домашніми тваринами. Досудове розслідування завершено у 14-ти випадках, три справи скеровано до суду.

А від початку 2021-го року на Львівщині розслідують вже 5 справ проти кривдників тварин. Провину одного з них доведено, обвинувачувальний акт скеровано до суду, пише DailyLviv.

Таку статистику озвучила Тетяна Шайнога, заступниця начальника відділу дізнавачів ГУ НП у Львівській області під час пресконференції «Найбільш резонансні випадки жорстокого поводження з тваринами на Львівщині. Чому погано працює закон і як зробити покарання за злочин невідворотним?», яку організувала у Львівському пресклубі міжнародна благодійна організація «Екологія-Право-Людина».

Тетяна Шайнога уточнила, що цьогорічна судова справа стосується резонансного випадку у Яворові: коли чоловік прив’язав собаку до автомобіля і тягнув його на швидкості.

Вона також повідомила, що 22 лютого стався ще один жорстокий випадок у Самбірському районі. До поліції звернулась 51-річна жінка із заявою, що сусід вбив лопатою для снігу її собаку породи лайка. Зараз поліція проводить експертизу та інші слідчі дії.

- За знущання над тваринами передбачена кримінальна відповідальність за ст. 299 Кримінального кодексу України, – поінформувала Тетяна Шайнога.  –  Залежно від тяжкості злочину, це може бути арешт терміном на 6 років, обмеження волі до 3-х років або ж навіть позбавлення волі від 3-х до 5-ти років. Також за таке правопорушення передбачено штраф 200 -500 неоподатковаих мінімумів із конфіскацією тварини.

Втім, захисники тварин зазначають, що в більшості випадків суди ставляться до живодерів доволі лояльно.

- До реального позбавлення волі не доходить, судді не застосовують такого методу, – розповіла Олена Остимчук, голова БФ “Вірні серця“. – На практиці ми бачимо, що знущальників звільняють від позбавлення волі на рік випробувального терміну. По суті, їх просто звільняють від відповідальності.

На думку Олени Остимчук, таке м’яке покарання або ж фактична його відсутність призводять до поширення хвилі насильства, адже кривдник тварини нічого не боїться.

- Є дослідження поведінки 40-ка  серійних вбивць, –  каже вона. – З’ясовано, що 73% з них вбивали тварин у підлітковому віці, а вже потім їхніми жертвами стали люди. За цією ж статистикою, 55% маніяків-убивць катували тварин, а не лише людей, вже у дорослому віці. Тобто, треба усвідомлювати, що ті особи, які знущаються над тваринами, є потенційно небезпечними і для людей.

Устина Бойко, голова ГО «Еко-Прогрес», нагадала про випадок у Бродах, коли підлітки запхали собаку у мішок, жорстоко били її, а відео виклали у мережу.

- Ми звертались до поліції, до місцевих депутатів, дирекції школи. Зараз триває слідство, заяву нашої організації долучили до справи. Але нам доводилось чути пояснення: ці підлітки з проблемних родин, у когось немає мами, в когось інші проблеми… Це не може бути виправданням. Але погоджуюсь, якщо дитина росте у жорстоких умовах – вона стає жорстокою до інших. На жаль, у нас не такий менталітет, як у європейців, де собака чи кіт – теж маленькі члени родини, про яких треба дбати. Часто діти, особливо у селах, бачать, що собака – для того, щоб сидіти на ланцюгу і гавкати. Кіт – щоб ловити мишей.  А забіжить у двір лисиця – треба її негайно вбити, бо принесла сказ. Діти бачать це від батьків, їх так виховують. І жорстокість для багатьох стає нормою.

Надії розірвати цей ланцюг волонтери покладають на шкільне виховання. За словами Устини Бойко, львівські зоозахисники звернулись до Міністерства освіти та прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з ініціативою впровадити у середніх навчальних закладах уроки гуманного поводження з тваринами. І отримали позитивну відповідь, то ж цілком ймовірно, що такі заняття в школах будуть.

- Було би добре бодай раз на чверть запрошувати на такі уроки представників поліції, – вважає Олена Остимчук.  – Щоб діти змалечку усвідомлювали відповідальність і наслідки за знущання над тваринами.

У поліції кажуть, що готові долучитися до доброї справи.

- Наші офіцери залюбки проводитимуть у школах такі уроки, – запевнила Анна Ганущак, інспекторка управління патрульної поліції у Львівській області.

Розповідаючи про випадки знущання над тваринами, зоозахисники та правоохоронці також зазначили, що потрібні більш вагомі механізми впливу на господарів, які знущаються над чотирилапими. Адже домашня тварина є власністю господаря. І, навіть якщо сусіди заявляють, що у сусідньому помешканні завдають шкоди собаці чи котові, забрати постраждалу тварину не так просто. Адже для цього потрібно потрапити на приватну територію та вилучити у господаря приватну власність. А зробити це можна лише за рішенням суду.

Анна Ганущак пояснила, що патрульні поліцейські в таких випадках приїжджають на виклик, складають протокол, а далі викликають слідчо-оперативну групу. До її приїзду шукають та опитують свідків. Далі діють залежно від ситуації.

- Тварина без реєстрації – фактично безправна, на самовигулі – потенційно безпритульна. У Львові є реєстр домашніх тварин, проте він далеко не повний. І, по щирості, такий реєстр проблеми не вирішує. Адже якраз таки сумлінні господарі роблять документи і вносять туди своїх чотирилапих улюбленців. Це доглянуті, чиповані, щеплені тварини. А тих, хто справді потребує захисту, там немає.

Ось така колізія. З одного боку,  наче, все легко: немає докуменів на тварину, отже, вона - не твоя, здавалося б, волонтери чи поліцейські можуть її забрати. З іншого – право приватної власності, яке розв’язує господарям руки і робить тварину залежною та безправною.

Зоозахисники закликали львів’ян не бути байдужими і повідомляти про кожен випадок знущання над тваринами, свідком якого вони стали: чи то побиття, чи жебракування з твариною, чи замуроване віконце для котів у підвалі будинку.

-  Телефонуйте на Гарячу лінію міста, пишіть у групи зоозахисніиків у соцмережах, звертайтеся із заявою у поліцію, – попросила Олена Остимчук  Не приймають – звертайтесь у нашу організацію, ми допоможемо. Бо мусять прийняти! Але не мовчіть. Що гостріше люди реагуватимуть на кожен випадок жорстокості, тим ефективніше працюватимуть правоохоронні органи. І тим більше шансів, що винні будуть покарані й це стане уроком для інших.

Устина Бойко порадила усім небайдужим за можливості фіксувати такі випадки на фото та відео, щоб були докази проти кривдника. Вона також наголосила, що після подання заяви варто тримати справу на контролі. Телефонувати до поліції і цікавитись, який слідчий веде справу, що вдалось з’ясувати. І в будь-якому випадку потрібно надавати розголосу таким фактам: зоозахисники й журналісти завжди допоможуть.

На пресконференції також анонсували судове засідання, яке відбудеться сьогодні, 25 лютого, о 16.00  у Франківському суді Львова. Будуть слухати справу проти мешканки міста, яка вдарила і принизила пенсіонерку, котра підгодовувала безритульних котів. Це - приклад того, як агресія проти тварин нерідко поширюється на тих, хто про них піклується. Зоозахисники запросили прийти на це засідання усіх небайдужих.

Собаку, якого 53-річний мешканець Старичів тягнув за машиною, лікують. Зловмиснику загрожує до 3-х років за гратами

Передріздвяне: у Львові знайшли собаку з поламаними лапами і кулями в тулубі. Священник уже не вірить у загальну набожність Львова

Убивство собаки: зоозахисники зі Львова просять прем'єр-міністра вплинути на два міністерства - внутрішніх справ та освіти і науки

Жорстоко побитого на Львівщині собаку везуть у клініку. Поліція просить зголоситися очевидців злочину (відео)

Відкрито кримінальне провадження за фактом варварського побиття собаки на Львівщині: санкція - обмеження волі до 3-х років

Чотири зоозахисні ГО Львівщини вимагають кримінального покарання за садистське побиття собаки в Бродах. Поліція гальмує справу

dailylviv.com

Сокирники, комісійники і правничі. Хто контролюватиме посадовців у секторі оборони

Без світла низка вулиць у Львові

Перед Львівською облрадою буде платне паркування

До лікарень у країнах ЄС було перевезено близько 4 тисяч пацієнтів з України

Шахта у Покровську припинила видобуток коксівного вугілля через наступ рф

На Львівщині через сильний снігопад заблукали дві туристки з собаками

Пʼятеро військових претендують на посаду нового начальника Академії сухопутних військ імені Сагайдачного у Львові

Як у Львові розпиляли головну різдвяну ялинку (фото)

14 січня львів'янину Андрію Брюховичу віддадуть останні військові почесті

Аеропорт Львів вивчає можливість відкриття рейсів під час воєнного стану. Розроблено операційний документ евакуації пасажирів

Депутатів двох міських рад Львівщини затримали на отриманні ₴800 тис. «відкоту»

Німеччина передала Україні унікальну колісну гаубицю з дистанційним керуванням

Відтепер ДТП можна врегулювати без поліції. Умови

Контрабандні «ґачі» від Gucci виявили львівські митники

У ЛОВА повідомили, які перехрестя Львова найчистіші, а які - найзабрудненіші

На Львівщині затримали нетверезого водія, який їхав по зустрічній смузі на дорозі міжнародного значення

Ніч 14 січня цього тижня буде найхолоднішою на Львівщині

РФ вперше за 9 місяців зменшила кількість запущених шахедів

У Львові викрили запоріжця у підпалах авто військовослужбовців ЗСУ та поліції

У памʼять про полеглого воїна Ігоря Мілера на Львівщині відкрили меморіальну таблицю

На Львівщині збільшилась кількість хворих на грип та ГРВІ

Матір ймовірного вбивці Фаріон заявила, що сину дозволили спілкування телефоном

У небі рф зафіксовано три дальні бомбардувальники

У Львові розпочався суд у справі про вбивство Ірини Фаріон

Через суттєве зниження температури різко зросло споживання електроенергії

Пожежі в Каліфорнії, ймовірно, спричинили новорічні феєрверки

На Львівщині не розминулися вантажівка і легковик. Обидва водії шпиталізовані

На Львівщині у потрійній ДТП загинула водійка, її 10-річну пасажирку госпіталізували

На кордоні викрили канал незаконної реалізації електронних сигарет

Вогонь забрав життя власника будинку на Стрийщині

Троє чоловіків впродовж семи діб блукали Карпатами

Рекордна кількість спецтехніки та двірників прибирали засніжений Львів

12 областей України атакували 78 ворожих дронів, є пошкодження будівель

Володимир Козяк, Назар Павлище, Володимир Поврозник, Іван Галушка. Львівщина хоронить Героїв

У Львові через слизьку дорогу перекинулася автівка

Цензура Москви дозволила, а в Шегинях зупинили

Телефонну розмову Трампа з Путіним очікують найближчим часом

Як українці використовують військовий вишкіл у Польщі

З 2027 року старшокласники обиратимуть один з трьох профілів навчання

Stand with Ukraine. 11 закликів Світового конгресу українців до національних урядів демократичних країн