Кінотеатри і театри відкриють у Польщі 21 травня

19:16 16 травня 2021 р.

Польща напередодні економічного буму, її економіка зростатиме щорічно на 5%.

«Економіка переходить у фазу наступу, тривалість якого може бути порівняна з бумом, який існував після вступу Польщі до ЄС», - досить сміливо заявляє видання «Gazeta Polska Codziennie», посилаючись на свіжі статистичні дані Міністерства розвитку.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.

Споживання та інвестиції, що підживлюються коштами ЄС, дозволять польській економіці зростати на 5% щорічно. Дані про ВВП за І квартал закриють низку кризових показників польської економіки. За підрахунками Міністерства розвитку, валовий внутрішній продукт за перші три місяці цього року був на 1,5% меншим, ніж рік тому.

Згодом ми опинимось на шляху високого зростання, яке, на думку аналітиків, повинно тривати два роки, а може і довше. 

До оптимізму вітчизняних економістів приєдналася також Європейська комісія. За її словами, ВВП Польщі цього року зросте на 4%, а наступного року - на 5,4%. У поєднанні з м’якою, проти більшості країн ЄС, рецесією це означатиме, що у 2022 році, у порівнянні з 2019 роком, тобто останнім перед пандемією, наша економіка виглядатиме найкраще в ЄС (крім Ірландії, на результати якої значною мірою впливає діяльність глобальних корпорацій, які розміщують там свої головні європейські офіси).

«Очікується, що у 2022 році інвестиції та реформи, зазначені в Національному плані реконструкції, почнуть повністю приносити свої плоди та прискорювати зростання», - зазначає Європейська комісія. І додає: «Високий рівень заощаджень домогосподарств і висока довіра споживачів дадуть імпульс до зростання індивідуального споживання у 2021 і 2022 роках».

Довірі споживачів сприяє пом’якшення обмежень, пов’язаних з пандемією. Уряд оголосив, що заклади культури, такі як кінотеатри та театри, зможуть знову розпочати роботу 21 травня, тобто на вісім днів раніше, ніж планувалося. Однак, на думку аналітиків, економічне пожвавлення матиме й свою ціну: воно сприятиме збереженню високої інфляції та призведе до збільшення процентних ставок, що матиме вплив на портфель позичальників.

«У нас попереду вісім чи десять кварталів економічного зростання, що складатиме щонайменше 5%», - каже головний економіст Bank Pekao Ернест Питларчик. Офіційні прогнози цього закладу, принаймні на даний момент, дещо менш оптимістичні. Проте заява аналітика показує оптимізм, який переважає серед людей, які прогнозують результати польської економіки в найближчі кілька років.

Польща за конкретні рішення НАТО для підтримки суверенітету й територіальної цілісності України

Найбільше родовище газу знайшли у Польщі біля Перемишля

Львівщину відвідали генерали Збройних сил США

Уперше ЛитПолУкрбриг вийде на тактичні навчання на Яворівському полігоні

 

dailylviv.com

До теми

10:48 14 червня 2021 р.

Веломарафон Львівська Сотка 2021: оголосили переможців

Традиційний веломарафон «Львівська Сотка» відбувся 12 червня. Цьогоріч він зібрав понад тисячу учасників від 12 до 80 років. Дистанцію у 100 кілометрів велосипедисти долали від Сокільників до Брюховичів.

Рубрика: Ситуації

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу