Польща за конкретні рішення НАТО для підтримки суверенітету й територіальної цілісності України

11:35 15 квітня 2021 р.

Фото до новини

Під час відеоконференції Північноатлантичної ради голови дипломатії та міністри оборони країн НАТО обговорювали питання скупчення російських військ у прикордонних з Україною зонах.

З боку Польщі виступили міністр закордонних справ Збіґнєв Рау та міністр національної оборони Маріуш Блащак.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv

Учасники конференції погодились, що переміщення російських військ провокує зростання напруженості ситуації у всьому регіоні. Окрім того, вони звернули увагу на інші агресивні дії Кремля. 

«На цей момент дії Росії можна визнати чи не найбільшою загрозою європейській безпеці», – сказав міністр Рау. Голова польського МЗС висловив занепокоєння відсутністю конструктивної реакції Росії на дипломатичні заклики щодо деескалації, котрі проводяться в рамках Віденського документа ОБСЄ. Міністр Рау також поінформував союзників про свій останній візит до Києва та вказав на необхідність прийняття конкретних рішень для підтримки суверенітету й територіальної цілісності України.

Головною темою конференції Північноатлантичної ради було, зокрема, закінчення військової присутності НАТО в Афганістані. Під час зустрічі була досягнута домовленість, що виведення солдатів розпочнеться 1 травня, а завершення операції – 11 вересня. Цього дня припадає 20-та річниця з моменту терактів у Нью-Йорку та Вашингтоні, які спровокували до реакції союзників та призвели до відправлення військ в Афганістан.

«Завдяки нам Афганістан не є безпечним місцем для терористів, котрі планують здійснювати напади на наші країни», – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ. Він визнав, що рішення про виведення військ було непростим та водночас ризикованим. «Виведення військ було довготривалим приготуванням. Тепер громадянам Афганістану доведеться будувати міцний та тривалий мир», – додав голова НАТО. 

Інструктори НАТО на Львівщині навчали воювати з диверсійними і розвідгрупами

Військові формування та правоохоронні структури на Львівщині профінансують на 37 млн грн

Національну академію сухопутних військ у Львові відвідала делегація Збройних сил Канади

Влада Росії погрожує знищенням України-держави і воєнними трибуналами та розстрілами від імені окупаційного режиму

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів