250 тисяч металошукачів: на Львівщині розпочинають боротьбу з чорними археологами

20:32 22 вересня 2021 р.

Фото до новини

З 22 вересня у Львівській обласній раді розпочала роботу робоча група, яка має напрацювати рішення для боротьби з незаконними розкопками та «чорними копачами».

Про це Dailylviv.com поінформували в пресслужбі Львівської облради.

Групу у складі депутатів, науковців, правоохоронців, археологів, створено відповідно до розпорядження голови Львівської обласної ради Ірини Гримак з метою напрацювати висновків, щодо ситуації, яка склалася з нелегальними розкопками на Львівщині та запропонувати нові підходи для охорони археологічної спадщини.

«Нелегальні розкопки на місцях поховань, на територіях де відбулися історичні події, бої - це негативне явище загальнодержавного масштабу. Наслідки діяльності «чорних копачів» - нищівні», - зазначив співголова групи, голова комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета.  

За словами керівника науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» інституту археології НАН України Олега Осаульчука, археологи розшукують інформацію про минуле, а нелегальні копачі шукають наживу, ті речі, на яких можна заробити. Вони абсолютно байдужі до історичної спадщини та не намагатимуться її зберегти.

«В Україні офіційно зареєстровано близько 250 тисяч приладів металошукачів. Це значно перевищує кількість професійних археологів. Крім того, у соціальних мережах мародери вільно демонструють та продають викопані артефакти. Зупинити вандалізм та розкрадання можливо лише спільними діями влади, правоохоронців та громадян», - сказав  Олег Осаульчук та закликав присутніх депутатів обласної ради посприяти в позначенні історичних місць, пам’яток, подбати про облік об’єктів культурної спадщини, внесенні їх у кадастрову систему.

Заступник начальника управління превентивної діяльності ГУ НПУ у Львівській області Роман Гранківський наголосив на необхідності комунікації між фахівцями з археології, правоохоронними органами та  територіальними громадами.

«Потрібен чіткий алгоритм дій для правоохоронців. Затримавши «копача», поліціянти мають розуміти, до якого експерта звернутися за висновками щодо цінності знайдених у нього предметів. Також варто організовувати відпрацювання спільно з істориками, археологами, які знають про те, де і які важливі події відбувалися. Про це треба розповідати місцевим мешканцям»,- пояснив правоохоронець.  

Підсумовуючи засідання Святослав Шеремета наголосив, що всі пропозиції учасників будуть враховані та внесені до відповідного рішення Львівської обласної ради, а наступне засідання та продовження обговорень у складі робочої групи відбудеться у жовтні. З його слів, важливі ідеї, озвучені на нарадах також будуть враховані при підготовці проєкту змін до законодавства України.

Поблизу села Малі Підліски на Львівщині знайшли срібні римські динарії 1-2 ст (відео)

“Чорні археологи” знищили розкоп княжого Звенигорода під Львовом

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини