“Чорні археологи” знищили розкоп княжого Звенигорода під Львовом

17:41 21 грудня 2020 р.

Фото до новини

На території пам’ятки археології національного значення – городищі літописного міста Звенигород, неподалік Львова, грабіжники знищили розкоп археологів. Наймовірніше, це трапилось у суботу ввечері або в ніч проти неділі.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише DailyLviv.

“Невідомі зробили грабіжницькі вкопи, очевидно, з метою пошуку артефактів княжого міста і зруйнували рештки давніх споруд, які були підготовлені для фіксування. Що саме вдалось їм знайти, невідомо. Однак для науковців найбільша втрата – історична інформація, яку вони могли б отримати, та порушення столітніх культурних нашарувань на розкопі”, - наголосила директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Археологи та керівниця Історико-культурного заповідника «Древній Звенигород» Наталя Войцещук, що є комунальним підприємством Львівської обласної ради, повідомили поліцію і закликають її провести швидке та ефективне розслідування й притягнути винних до відповідальності.

Цьогорічні розкопки на території пам’ятки археології національного значення у Звенигороді розпочали у листопаді. Їх проводить «Рятівна археологічна служба» для потреб облаштування історико-культурного парку «Древній Звенигород», який реалізується за кошти Європейського Союзу.

«Це перші масштабні розкопки у Звенигороді за останні десятиріччя. Їх проводять на дитинці – найдавнішій та  найбільш укріпленій частині княжої столиці, з якої починали розвивати місто та вели оборону. Попереду було найцікавіше: дослідження непорушеного шару  XI -XII ст. Але сьогодні, прийшовши на розкоп, науковці побачили, що його просто знищили», - розповіла керівниця Історико-культурного заповідника «Древній Звенигород» Наталя Войцещук.

На місце розкопок сьогодні вже виїхала слідчо-оперативна група Пустомитівського відділу поліції ГУНП у Львівській області. Оскільки йдеться про навмисне пошкодження пам’ятки археології національного значення з метою пошуку рухомих предметів, зловмисникам загрожує покарання від двох до п’яти років позбавлення волі (ст. 298 Кримінального Кодексу України).

Археологи Рятівної археологічної служби та працівники заповідника закликають усіх, хто має інформацію про можливих зловмисників, писати на пошту: ras91@ukr.net, drevnij.zvenyhorod@gmail.com або повідомляти поліції.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів