У Карпатах щогодини вирубують 4 га лісу

12:55 23 листопада 2022 р.

Фото до новини

За останні 20 років вирубано понад 7 000 квадратних кілометрів лісів Карпат – це більше, ніж площа Парижа, Берліна, Рима, Будапешта, Варшави та Брюсселя разом узятих.

Сьогодні одна з найвідоміших міжнародних екологічних організацій Greenpeace опублікувала результати нового дослідження стану лісів Карпат, пише Dailylviv.com.

Карпатські ліси є одним з останніх прихистків для дикої природи Європи. Тут мешкає найбільша, якщо не рахувати росію, європейська популяція бурого ведмедя. А разом з ним – тисячі різних видів тварин та рослин, серед яких такі охоронювані види, як рисі, чорні лелеки, беркути тощо.

У Карпатах збереглися порівняно великі площі пралісів і старовікових лісів. Ці унікальні екосистеми є життєво важливими для збереження біорізноманіття та боротьби зі зміною клімату. Однак ми продовжуємо їх втрачати. 

Згідно з висновками Greenpeace, основна загроза лісів Карпат – безвідповідальне ведення лісового господарства, спрямоване на отримання якнайбільшої кількості деревини, а не на охорону екосистем. За даними супутникового моніторингу Greenpeace, за останні 20 років вирубано понад 7 000 квадратних кілометрів лісів Карпат – це більше ніж площа Парижа, Берліна, Рима, Будапешта, Варшави та Брюсселя разом узяті. Інакше кажучи, у восьми карпатських країнах щогодини вирубують 4 га лісу.

Не меншу загрозу становлять і нові лісові дороги. Влада карпатських країн, у тому числі й України, неодноразово декларувала необхідність побудови в Карпатах нових лісових доріг. Але більшість таких доріг будується до раніше важкодоступних недоторканих лісів для подальшого їх вирубування. 

За даними Greenpeace, чинна система охорони Карпат недостатня для їх збереження. Лише 3% Карпат перебувають під суворою охороною, тобто збережені від рубок та іншого втручання. Для України окремо цей показник дещо вищий – біля 4-5%, але все ще недостатній для реальної охорони. Номінальна площа заповідних територій у Карпатах більша, але у більшості таких територій України (національні парки чи заказники) все одно дозволені ті чи інші рубки лісу.

Greenpeace стверджує, що ліси Карпат все ще можна зберегти. Але діяти потрібно негайно. Організація запустила петицію, адресовану керівництву ЄС та лідерам карпатських країн, зокрема й України. Петиція доступна українською мовою і наголошує на необхідності таких кроків:

Терміново розробити план дій з охорони лісів Карпат. План, який передбачатиме не тільки реальне збереження лісів, але і підтримку місцевих громад.

Терміново заборонити будь-які безвідповідальні рубки карпатських лісів.

Терміново заборонити будівництво нових лісових доріг терміном на 10 років, а також встановити нові зони суворої заповідності.

Домогтися, щоб деревообробні компанії припинили використовувати карпатську деревину, отримання якої супроводжується знищенням екосистем.

Правоохоронці припинили на Львівщині незаконне рубання лісу

На Львівщині активізувалися мародери лісу

На Львівщині з'явиться лісова поліція і автоматичне анулювання лісорубних квитків

16 лісгоспів Львівщини приховують інформацію про пів мільйона гектарів лісів

Село на Львівщині повстало проти всіх лісорубів

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів