6,7 км: у Замарстинівському парку презентували мережу теренкурів

15:48 29 грудня 2022 р.

Фото до новини

Територією парку прокладено чотири маршрути, що передбачають три рівні складності та відрізняються довжиною, рельєфністю і кутом нахилу.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Загальна довжина теренкурів – майже 6,7 км. Поява стежок має спонукати мешканців до здорового способу життя та відповідального ставлення до свого здоров’я, а також допомагатиме в реабілітації людям з різними захворюваннями.

У грудні 2022 року завершився перший етап створення оздоровчих стежок у Замарстинівському парку – ознакування мережі маршрутів. Зокрема, як зазначають в управлінні екології та природних ресурсів ЛМР, встановлено 5 інформаційних стендів з картою та інформацією, а також 53 навігаційні стовпці.

Наступний етап - влаштування покриття, організація місць відпочинку та тренувань як для реабілітації, так і для загального зміцнення здоров'я.

«Надалі управління архітектури та урбаністики передбачить, як облагородити доріжки, аби по них можна було пройти у різну погоду. Ми спільно подумаємо, як зробити покриття трішки твердішим, але природним. Також ми розглядаємо можливість створення сенсорного саду. Сад-город з пахучих трав, злаків та дерев різних видів, зокрема хвойних, - це чудова ідея для реабілітації», - розповіла заступниця начальника управління екології та природних ресурсів Оксана Луцко.

Теренкури Замарстинівського парку відповідають загальній тематиці парку та є «Гетьманськими». Кожен маршрут названий на честь гетьманів України, імена яких також зустрічаються у топонімічних назвах району: І. Мазепи, П. Орлика, Б. Хмельницького та П. Сагайдачного. На маршрутах можна зустріти й «Гетьманські дуби».

До слова, до створення оздоровчих стежок долучились медики та фахівці із реабілітації.

«Теренкури – це і реабілітація, і оздоровлення, і профілактика. Адже передусім наша основна ціль – не допустити хвороби.

У межах проєкту НЕЗЛАМНІ, українці матимуть можливість лікуватись та відновлюватись, і оздоровчі стежки неподалік від лікарні зможуть допомагати пацієнтам у реабілітації», - розповів Андрій Базилевич, професор медичних наук.

Надалі можливість облаштування теренкурів розглянуть й у інших парках Львівської МТГ.

Нагадаємо, теренкуром називають особливу методику лікування, в основі якої лежать піші прогулянки, підйоми і спуски по горбистій місцевості за спеціальними маршрутами. При цьому людський організм отримує дозоване навантаження, що сприяє розвитку витривалості, поліпшенню роботи серцево-судинної, дихальної системи та інших органів.

У Брюховицькому парку прокладають нову алею

Горіховий гай у Львові буде іншим

У Дублянах буде великий парк

Три сквери у Львові отримали імена: на честь кого назвали

Платани, груші Шантеклер, граби Лукаси: у Львові садять тисячу дерев і понад 6 тисяч кущів

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів