Реабілітаційне відділення лікарні швидкої медичної допомоги відкриють у Львові у листопаді, – ЛМР (відео)

17:30 19 жовтня 2015 р.

Фото до новини


Фото: прес-служба Львівської міськради

Виконувач обов’язків начальника управління охорони здоров’я ЛМР Наталія Літвінська повідомила в понеділок: Відкриється відділення орієнтовно 20 листопада цього року.

«Місто Львів цього року планує реалізувати великий проект зі створення нового та сучасного реабілітаційного центру. Відомо, що реабілітаційне лікування вирішує проблеми рухових дисфункцій, підвищує якість лікування основної нозології, якість життя, зменшує частоту ускладнень, відновлює 30-70% утрачених функцій

Роботи над створенням реабілітаційного відділення у Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вже тривають. Виконувач обов’язків начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради Наталія Літвінська розповіла:

«Враховуючи актуальність проблеми, ідея створення реабілітаційного відділення в Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги виникла ще в 2008 році. У 2009 році адміністрація закладу розробила проектно-кошторисну документацію для проведення ремонту цього відділення.

У 2013 році проведено експертизу проектної документації. Однак, виконання будівельних робіт ми розпочали у 2015 році. Зараз завершуються роботи з монтажу медичного обладнання та встановлення м’якого і твердого інвентарю (меблів). 

У 2015 році в лікарні створено відділення фізичної реабілітації. Вартість цього проекту 7,5 мільйона гривень., з них мільйона гривень бюджетних коштів витрачено на капітальний ремонт приміщень відділення; 4,5 мільйона гривень – позабюджетні спонсорські кошти, за які закуплено медичне обладнання, меблі та дрібний медичний інвентар.

Події в Україні підштовхнули нас до створення цього відділення, бо з’явилися молоді люди з важкими травмами, які потребують реабілітації. Це відділення створюється не тільки для постраждалих в зоні АТО, а й для людей, які перенесли такі захворювання: інсульт, черепно-мозкова травма, спинальна травма.

Це відділення є необхідним для того, щоб адаптувати людей, навчити їх жити по-новому, хоча б частково відновити втрачені функції. Ми готуємо систему фізичної і психологічної реабілітації».

Улікарні підлягатимуть реабілітації пацієнти інших відділень, зокрема кардіологічного та травматологічних. Щорічно реабілітаційними заходами в лікарні охоплено близько 7 тисяч пацієнтів – це більше 69 тисяч процедур, які зараз фахівці проводять в пристосованих приміщеннях.

Структура відділення реабілітації передбачає палатну зону (25 ліжок), маніпуляційну, три зали фізичної реабілітації, масажний кабінет, кабінети психолога, ерготерапії та інші допоміжні приміщення.  Комплекс реабілітаційного лікування передбачає: фізичну реабілітацію, психотерапевтичну, працетерапію (ерготерапію).

Показами для реабілітаційного лікування є: нейрохірургічна і неврологічна патологія (наслідки черепно-мозкових травм, травми хребта і спинного мозку, судинних уражень головного і спинного мозку та ін.), патологія опорно-рухового апарату. Методика роботи реабілітаційного відділення передбачає: заняття фізичною реабілітацією двічі на день у вигляді тренування в залі, тривалістю та інтенсивністю, визначеною фахівцем фізичної реабілітації, відповідно до функціонального стану пацієнта; один раз в день заняття з психотерапевтом (можливо, раз в 2-3 дні, відповідно до стану пацієнта); щоденні заняття з працетерапії (ерготерапії). Відповідно до функціонального стану пацієнта, заняття з ним можуть проводитись у палаті у вигляді самостійних занять чи навчань певних видів побутових навичок.

Своєю чергою, міський голова Львова Андрій Садовий зазначив: «Відсутність державного фінансування, нестача якісного медичного та технічного забезпечення – це ті проблеми, з якими доводиться зіштовхуватися щодня. У таких випадках треба вирішувати усе силами міського бюджету, пошуком грантів та інвестиційних коштів. Попри всі ці труднощі, за останні роки було проведено чимало ремонтів у важливих медичних установах міста. Наші лікарні стали базовими для західного регіону країни.

Проведено модернізацію лабораторій, створено нові відділення, кабінети у міських лікарнях. Плани на майбутнє амбітні, і до їхнього втілення буде докладено максимум зусиль».

Відповідно до програми «Львів 2020», у пріоритетах роботи міської влади на наступні роки – створення сучасного медичного містечка на базі Дитячої лікарні та Лікарні швидкої медичної допомоги в мікрорайоні «Топольна», будівництво нового пологового відділення, запровадження у всіх лікарнях та поліклініках міста електронної медичної картки, запровадження муніципального медичного страхування, відкриття амбулаторії чи відділення сімейної медицини у кожному мікрорайоні, створення міського Центру паліативної допомоги. На сьогоднішній день в Україні, як і в інших країнах світу, є тенденція до зростання кількості осіб із серцево-судинними захворюваннями.

В Україні щороку близько 110-125 тис. жителів переносять мозковий інсульт, який є однією з найчастіших причин неповносправності та смертності населення країни. Слід зазначити, що 35,5% мозкових інсультів трапляються в осіб працездатного віку.

Більшість пацієнтів, які перенесли інсульт і вижили, стають неповносправними, а 20-25% з них до кінця життя потребують сторонньої допомоги у повсякденному житті. Якщо в 2012 році таких пацієнтів у Лікарні швидкої медичної допомоги було проліковано 1705, з них охоплено реабілітаційними методами лікування 834, то за 2014 рік таких пацієнтів було 2370, з них охоплено реабілітаційними методами лікування 1001.

Реабілітація хворих із спинномозковою травмою є особливо важким завданням, тому що пошкодження хребта і ураження спинного мозку часто супроводжується стійкими розладами рухової функції. Сучасні методики оперативного втручання та технології фіксації хребта дозволяють ліквідувати стиснення спинного мозку, зменшити травматичність хірургічних втручань та швидше вертикалізувати пацієнта.

Організація процесу лікування та реабілітації вцілому має неабиякий вплив на подальші результати лікування. При плануванні всі заходи, методи та засоби, які будуть застосовуватись в процесі фізичної реабілітації, умовно можуть бути направлені на вирішення трьох основних завдань: профілактика ускладнень; максимальне відновлення порушених травмою рухових функцій; забезпечення оптимального рівня незалежності».

А невдовзі в прес-службі міської ради повідомили також сьогодні, 19 жовтня, «Щоденному Львову»:

«Місто Львів цього року планує реалізувати великий проект зі створення нового та сучасного реабілітаційного центру. Відомо, що реабілітаційне лікування вирішує проблеми рухових дисфункцій, підвищує якість лікування основної нозології, якість життя, зменшує частоту ускладнень, відновлює 30-70% утрачених функцій.

Роботи над створенням реабілітаційного відділення у Комунальній міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вже тривають. міський голова Львова Андрій Садовий розповів:

«Коли почалася війна і ми почали отримувати перших поранених, ми зрозуміли, що дуже важливо у місті мати високоякісне відділення для реабілітації наших хворих. Власне, така мета була поставлена. Сьогодні ми вже бачимо фінальні роботи.

Всередині наступного місяця – відкриття цього відділення. За оснащеністю, за обладнанням, за якістю персоналу – нічого подібного комунальні і державні медичні установи в Україні не мають на сьогоднішній день.

Велика подяка всім, хто долучився. Безперечно, це місцевий бюджет – три мільйони гривень, які були виділені на ремонтну частину. Це «Альфа Джаз», які подарували функціональні ліжка на 1 млн. грн., що дають можливість хворому бути максимально мобільним в ліжку, і обслуговуючому персоналу це значно полегшує роботу.

Це компанія «ДТЕК», яка виділяє дуже велику суму – три мільйони гривень – на унікальне спеціалізоване обладнання. Зараз починається монтаж цього обладнання, і до середини листопада цей монтаж буде завершений. Наша львівська пивоварня у день свого 300-річчя зробила також подарунок для лікарні швидкої допомоги – обладнання на півмільйона гривень. Фактично, і громада, і небайдужі люди допомагають все це обладнати.

Тепер задача – щоби наші хлопці, які сюди потраплятимуть, мали максимальну любов, тепло. Тому що дуже важливо допомогти людині повернутися до активного життя. Ця місія закладена у будівництво цього відділення, яке сьогодні ми готуємо до відкриття». 

У лікарні підлягатимуть реабілітації пацієнти інших відділень, зокрема кардіологічного та травматологічних. Щорічно реабілітаційними заходами в лікарні охоплено близько 7 тисяч пацієнтів – це більше 69 тисяч процедур, які зараз фахівці проводять в пристосованих приміщеннях.

Натомість виконувач обов’язків начальника управління охорони здоров’я Львівської міської ради Наталія Літвінська розповіла:

«Система реабілітації в Україні взагалі не розвинена, а знаходиться у зародковому стані. Є окремі острівці в різних закладах охорони здоров’я різних форм власності. Ми почали працювати над цією проблемою з 2009 року, тоді була розроблена проектно-кошторисна документація.

У 2013 році здійснена експертиза. А у 2015 році реалізація цього проекту стала можливою, тому що, по-перше, у нас були готові всі підготовчі роботи, по-друге, до цього нас спонукала ситуація в державі, і по-третє, цьому сприяла особиста позиція міського голови Львова щодо необхідності створення такого відділення. На сьогоднішній день проект реалізований.

Це відділення буде не тільки для людей, які були учасниками АТО. Реабілітаційні послуги в цій лікарні отримує понад сім тисяч пацієнтів щороку. Здійснюється 920 реабілітаційних процедур щороку.

І все це відбувається в пристосованих приміщеннях. Таке відділення є вкрай необхідне лікарні, де поступають хворі з ДТП, де є відділення нейрохірургії, травматології, інфарктне та інсультне відділення. Щороку в Україні 110-120 тисяч хворих потерпає від інсульту, 35% з них – люди працездатного віку, 20% з цих людей стає глибокими інвалідами.

Фактично, інсульт – це найбільш інвалідизуюча патологія в Україні. Тому від того, наскільки рано ми розпочнемо реабілітацію, буде залежати подальша якість життя пацієнта.

Це відділення створене для того, щоб профілактувати ускладнення, щоб максимально відновити втрачені функції у пацієнтів з тією чи іншою патологією, і щоби зробити пацієнта максимально незалежним. Щоб хворий, який вже має інвалідизуючу патологію, міг себе обслуговувати, був максимально адаптований в соціумі.

Вартість проекту – 7,5 мільйона гривень: три мільйони гривень виділило місто з міського бюджету на проведення ремонтних робіт, 4,5 мільйона гривень – це спонсорські кошти у вигляді обладнання та м’якого і твердого інвентарю. Відкриється відділення орієнтовно 20 листопада цього року.

Покази до госпіталізації будуть чітко прописані. Ми розуміємо, що буде ажіотаж, але в медицині є чіткі покази. Буде чітко прописано, хто потрапляє в це відділення і з якою патологією, будучи тут на лікуванні чи з інших закладів охорони здоров’я. 

У планах – амбулаторна реабілітація, щоби після стаціонару хворий ще йшов в поліклініки і проходив там етап амбулаторної реабілітації. Ми до того прагнемо».

Структура відділення реабілітації передбачає палатну зону (25 ліжок), маніпуляційну, три зали фізичної реабілітації, масажний кабінет, кабінети психолога, ерготерапії та інші допоміжні приміщення. Комплекс реабілітаційного лікування передбачає: фізичну реабілітацію, психотерапевтичну, працетерапію (ерготерапію).

Показами для реабілітаційного лікування є: нейрохірургічна і неврологічна патологія (наслідки черепно-мозкових травм, травми хребта і спинного мозку, судинних уражень головного і спинного мозку та ін.), патологія опорно-рухового апарату. Методика роботи реабілітаційного відділення передбачає: заняття фізичною реабілітацією двічі на день у вигляді тренування в залі, тривалістю та інтенсивністю, визначеною фахівцем фізичної реабілітації, відповідно до функціонального стану пацієнта; один раз в день заняття з психотерапевтом (можливо, раз у два-три дні, відповідно до стану пацієнта); щоденні заняття з працетерапії (ерготерапії). Відповідно до функціонального стану пацієнта, заняття з ним можуть проводитись у палаті у вигляді самостійних занять чи навчань певних видів побутових навичок.

На сьогоднішній день в Україні, як і в інших країнах світу, є тенденція до зростання кількості осіб із серцево-судинними захворюваннями. В Україні щороку близько 110-125 тис. жителів переносять мозковий інсульт, який є однією з найчастіших причин неповносправності та смертності населення країни.

Слід зазначити, що 35,5% мозкових інсультів трапляються в осіб працездатного віку. Більшість пацієнтів, які перенесли інсульт і вижили, стають неповносправними, а 20-25% з них до кінця життя потребують сторонньої допомоги у повсякденному житті.

Якщо в 2012 році таких пацієнтів у Лікарні швидкої медичної допомоги було проліковано 1705, з них охоплено реабілітаційними методами лікування 834, то за 2014 рік таких пацієнтів було 2370, з них охоплено реабілітаційними методами лікування 1001. Реабілітація хворих із спинномозковою травмою є особливо важким завданням, тому що пошкодження хребта і ураження спинного мозку часто супроводжується стійкими розладами рухової функції.

Сучасні методики оперативного втручання та технології фіксації хребта дозволяють ліквідувати стиснення спинного мозку, зменшити травматичність хірургічних втручань та швидше вертикалізувати пацієнта. Організація процесу лікування та реабілітації в цілому має неабиякий вплив на подальші результати лікування.

При плануванні всі заходи, методи та засоби, які будуть застосовуватись в процесі фізичної реабілітації, умовно можуть бути направлені на вирішення трьох основних завдань: профілактика ускладнень; максимальне відновлення порушених травмою рухових функцій;  забезпечення оптимального рівня незалежності».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів