Польща прийняла більше біженців з України, ніж їх прибуло до всього ЄС у 2015 році

08:39 25 березня 2022 р.

Фото до новини

Польща надала прихисток понад 2 мільйонам людей з України, які втекли від війни.

Про це сказав у своєму вчорашньому зверненні до поляків Президент РП Анджей Дуда, інформує Польське радіо. Світ із захопленням дивиться на участь поляків у допомозі біженцям з України, як держава і суспільство ми проходимо випробування на солідарність, – сказав президент Анджей Дуда.      

У вечірній промові на телеканалі TVP, пише Dailylviv.com,  президент Дуда також розповів про четверговий саміт НАТО в Брюсселі та візит американського президента до Польщі, який починається в п’ятницю, 25 березня.

«Рівно місяць тому – 24 лютого – Росія розпочала збройну агресію проти незалежної та демократичної України. Українська армія та народ чинить запеклий опір загарбникам, героїчно захищаючи свою Батьківщину. Під керівництвом президента Володимира Зеленського вони показують, чим є справжня мужність і хоробрість», - сказав президент.

Анджей Дуда підкреслив, що «російська агресія призвела до найбільшої глобальної кризи безпеки з часів закінчення Другої світової війни». «Як президент Республіки Польща, я послідовно прагну на міжнародній арені зміцнити безпеку Польщі, а також до ще більшої підтримки воюючої України», — наголосив очільник Польщі.

Він наголосив, що цьому був присвячений позачерговий саміт Північноатлантичного альянсу в четвер у Брюсселі за участю президента США Джо Байдена.

«Позиція Польщі однозначна: ми вважаємо, що нова стратегічна концепція НАТО має враховувати зміни, спричинені російською агресією проти України. Нам потрібно, щоб Альянс ще більше залучався до нашого регіону, як з точки зору солдатів, так і з точки зору інфраструктури», - сказав президент. За його оцінкою, саміт НАТО у четвер «є ще одним кроком до зміцнення східного флангу НАТО».

У своєму зверненні президент також згадав про візит американського лідера Джо Байдена до Польщі, який починається в п'ятницю. Анджей Дуда наголосив, що присутність президента США в нашій країні «у цей важкий час є надзвичайно важливим сигналом, що підтверджує стратегічні польсько-американські відносини».

Анджей Дуда підкреслив, що польсько-американський альянс сильний, незалежно від того, хто в Білому домі і хто керує Польщею. «Він сильний, тому що побудований на спільних цінностях, свободі та демократії», – підкреслив президент.

«У ситуації реальної небезпеки ми чітко бачимо, що світові потрібне сильне американське лідерство. Ми бачимо, наскільки важливою є присутність і участь Сполучених Штатів у Європі. Безпечна Польща та Європа потребують більше Америки, як у військовому плані, так і економічно. Саме про це я розмовлятиму з президентом США», - сказав Дуда.

У своїй промові президент також нагадав, що у четвер – 24 березня – відзначається Національний день пам’яті поляків, які рятували євреїв. Очільник Польщі наголосив, що це свято вшановує пам’ять тих, «хто в найтемніші часи Голокосту показав, що означає справжня людяність».

«Нехай пам’ять про польський героїзм під час Другої світової війни буде гордістю для всіх нас, але нехай вона також надихає нас у цей важкий час, коли кошмар війни повернувся до Європи», – сказав президент.

За словами президента Дуди, зараз, щодня, російські бомби та ракети падають на будинки, лікарні та школи, а вже понад 3,5 мільйона громадян України були змушені покинути Батьківщину, стали біженцями. Президент підкреслив, що до Польщі втекли перед війною понад 2 мільйони людей із України, переважна більшість із них - жінки та діти. «За останній місяць Польща прийняла більше біженців, ніж прибули до всього ЄС під час міграційної кризи 2015 року. Як держава і суспільство ми відмінно проходимо випробування на справжню солідарність», - підкреслив президент.

«Світ із захопленням дивиться на те, як Польща та мільйони поляків долучилися до допомоги біженцям. Керівники держав і міжнародних організацій, з якими я спілкуюся, висловлюють велику вдячність за наше ставлення та дякують за те, що ми робимо.

Тому, як президент Республіки Польща, я хотів би сказати всім вам: від усього серця дякую вам за це. За велике добро, яке ви показуєте. Ви чудові. Хай живе вільна, незалежна і демократична Україна. Хай живе Польща», - такими словами президент Анджей Дуда завершив свою промову.

Президент США Джо Байден прилітає до Польщі і відвідає Ряшів, що за 100 км від кордону з Україною

У Польщі приймають спеціальний закон про допомогу українським біженцям

Польща висилає з країни всіх 45 російських дипломатів

За час війни з України виїхало за кордон у 5 разів більше її громадян, ніж повернулося додому

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів