Війна триватиме доти, доки путін вірить, що зможе перемогти Україну - ISW

15:45 27 березня 2023 р.

Фото до новини

Вторгнення Росії в Україну триватиме доти, доки путін вважає, що зможе нав'язати Україні свою волю військовими засобами або змусити її припинити бойові дії, якщо Захід від неї відмовиться, оцінює Американський інститут вивчення війни (ISW).

Про це пише Dailylviv.com.

В останньому звіті американський аналітичний центр висловлює припущення, що путін відкидає переважну в західному дискурсі думку про те, що нинішні військові реалії вимагають вирішення конфлікту шляхом переговорів. Навпаки, додають у центрі, путін «продовжує зосереджуватися на досягненні своїх початкових військових цілей через затяжний конфлікт, у якому він переможе або через силове нав’язування своєї волі Україні, або зламавши її волю після того, як Захід покине Київ».

Аналітики переконані, що «ефективні українські контрнаступи майже напевно необхідні, але недостатні», щоби переконати путіна вести переговори на прийнятних умовах.

Автори доповіді аналізують промову путіна від 25 березня й оцінюють, що ця промова «є продовженням багатомісячних зусиль із мобілізації російського ОПК для тривалої війни». Мета цих дій, як і самої промови путіна, «полягає в тому, щоб представити Росію як сучасне втілення сталінського Радянського Союзу, здатного розтрощити своїх ворогів нестримною масою людей і військової техніки», — оцінюють аналітики.

Експерти відзначають, що насправді путін не вирішив повністю перевести країну на воєнні рейки. «Перебільшені декларації та нереалістичні цілі, проголошені путіним і Шойгу, спрямовані на демонстрацію більшої сили та потенціалу, ніж Росія насправді має», — зазначає Інститут.

«Той факт, що путін зараз мобілізує оборонну промисловість, викликає подив лише тому, що йому знадобилося так багато часу. Той факт, що він не припускає одночасно з цією мобілізацією, що він може розглянути можливість компромісного миру — особливо після пропозиції лідера Китаю Сі Цзіньпіна допомоги в переговорах під час гучного візиту до Москви, є свідченням того, що путін рішуче налаштований досягти своїх цілей силою.

У Китаї відреагували на заяву Росії про розміщення в Білорусі ядерної зброї

Московія формуватиме змішану армію, щоб збільшити її до 1,5 млн осіб

Росія анонсує формування щонайменше 20 нових дивізій - український генерал

Путін змінив керівника угруповання військ РФ проти України

В Росії заборонили виїзд за кордон військовозобов'язаним

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини