У Львові вшанували Героїв Небесної Сотні «Свічею пам’яті» (відео, оновлено)

23:15 20 лютого 2015 р.

Фото до новини


Фото: Ярослав Тимчишин / «Gazeta.ua»

Як повідомили в п’ятницю «Щоденному Львову» в прес-службі ЛМР, біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулося народне віче «Майдан: боротьба за незалежність триває».


Відео: tvzikua

У прес-службі міської ради повідомили сьогодні, 20 лютого, «Щоденному Львову»:

«Сьогодні у Львові біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбулось народне віче під гаслом «Майдан: боротьба за незалежність триває». Усі разом вшанували пам’ять Небесної Сотні і загиблих в АТО. Участь у заходах взяли керівники міста та області, духовенство, громада міста.

Нагадаємо, сьогодні о 19.00 гна площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку на проспекті Свободи відбудеться акція «Свіча пам’яті». Учасники дійства з допомогою лампадок зі свічками викладуть форму Тризуба.

А в неділю о 15.00 на Личаківському кладовищі на полі почесних поховань №67 відбудеться екуменічна панахида та урочисте покладання квітів. Вперше на місці поховань буде піднято державний прапор України. Раніше з ініціативи об’єднання «Самопоміч» підняття та встановлення державного прапора відбулося на Янівському кладовищі біля Монументу Українському Січовому Стрілецтву та Личаківському кладовищі біля пам'ятника невідомому воїну УПА (Марсове поле)».

Своєю чергою, львівський кореспондент київської газети «День» Тетяна Козирєва повідомили сьогодні, 20 лютого:

«Згадати події річної давності і віддати шану героям Небесної Сотні до пам’ятника Шевченку у Львові, де 2013-го був розгорнутий львівський Євромайдан, прийшли тисячі людей. Серед присутніх – багато молоді: студенти, ліцеїсти державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут, курсанти Академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного.

Учасники поминального заходу вшанували хвилиною мовчання пам'ять усіх загиблих за незалежність України. Священики різних конфесій відслужили панахиду за невинно убієнними.

Згадуючи події понад річної давності, голова обласної ради Петро Колодій, зокрема, зазначив: «Восени 2013-го ніхто не знав, що студентський протест підніме всенародне повстання проти режиму, що 30 листопада молодь у Києві жорстоко розженуть і що тиждень по тому на Майдані буде вже мільйон людей. І вже точно ніхто не хотів думати про те, що на київському Майдані влада вбиватиме людей за бажання бути вільними».

Згадав керівник ЛОР і про те, як рік тому львівський Майдан у глибокій скорботі зустрічав і проводжав в останню путь загиблих героїв, яких згодом нарекли Небесною сотнею: «Сьогодні, рік опісля кривавих подій, ми розуміємо, що, розстрілюючи беззахисних протестувальників, які ховались від куль за дерев’яними щитами, Янукович прагнув вселити в нас страх, зупинити народне повстання. Однак він не думав про те, що вбивства кількох десятків людей згуртують мільйони».

Віче біля пам’ятника Кобзареві перебігало під гаслом «Майдан: боротьба за незалежність триває». Опісля народного зібрання на проспекті Свободи керівники області і міста, представники громадськості поклали квіти до могил героїв Небесної Сотні та бійців АТО на Личаківському кладовищі.

У Львові сьогодні – жалоба. На будинках – прапори із траурними стрічками. З барів і ресторанів не чути музики».

Натомість журналіст Ярослав Тимчишин повідомив сьогодні, 20 лютого, в київському інтернет-виданні «Gazeta.ua»:

«Тисячі львів'ян долучились до акцій вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні, які загинули під час подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Поминальні заходи розпочались з народного віче під гаслом «Майдан: боротьба за незалежність триває».

20 лютого о 14:00 біля пам'ятника Тарасові Шевченкові зібралися студенти львівських вишів, курсанти, військові, духовенство та представники регіональної влади. Люди прийшли з плакатами та національними прапорами.

Після хвилини мовчання розпочали міжконфесійний молебень за загиблих на Майдані та під час проведення АТО на Сході України. Молилися за закінчення війни і звитягу українських воїнів.

«Українці – добрий народ. Але коли бачить кривду, вони можуть згуртуватися і показати, на що вони здатні», – зазначив митрополит Львівський УАПЦ Макарій (Малетич).

«Я вірю, що ми переможемо. З нами Бог і ніхто проти нас» – закликав молитися за Україну Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк)

Ввечері середмістям пройшла мовчазна хода на вшанування Героїв Небесної Сотні. Від пам'ятника жертвам комуністичних злочинів на площі Шашкевича до фігури Матері Божої львів'яни йшли із портретами Героїв Небесної Сотні та запаленими лампадками.

Із символів Майдану – простріленого щита, військової каски, автомобільних шин, бруківки та жовто-блакитного прапора – на проспекті Свободи біля скульптури Матері Божої склали тимчасовий пам'ятник полеглим під час Революції Гідності. Отець Степан Сус, настоятель храму святих апостолів Петра і Павла відправив поминальну панахиду.

Також на площі біля пам'ятника Тарасу Шевченку із запалених червоних лампадок виклали величезний тризуб, та молилися про кожного з Небесної Сотні».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів