У Львові назвали головну рису українців, яка є причиною всіх поразок

13:23 21 липня 2020 р.

Фото до новини

Ми залишилися поза цивілізаціями. Ми не були частиною ні західної цивілізації, ні східної. Так вважає автор книги «Антиукраїнець» Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу, професор.


Відео: Львівський пресклуб

- Ви знаєте, що Польща була форпостом західної цивілізації. А ми були завжди самі, - сказав професор. –  Ми – і більш потужні імперії, які виникали навколо нас. Це, по суті, нас знищило. Нас ніхто не захищав.

Нас нищила Монгольська імперія. Захід не допомагав. Ми були теж незрозумілим явищем для нього. Потім - Річ Посполита,теж, по суті, імперія. А далі - Османська імперія. Ми були в лещатах упродовж всієї нашої історії, в лещатах імперій. Дуже потужних структур. До чого це призводило? Ми весь час воювали. Переважно програвали. І звичка до програшу - в наших генах. Тому сучасний українець інтегрував в собі всю багатовікову волю до боротьби, перемоги, поразки і зради.

На думку Олександра Савченка, це був об'єктивний процес. Саме це протиріччя народило таке явище як "малороси".

- Як Маланюк казав про малороса - це людина, переважно, інтелігент, який здається, ще до бою. Це звичка така. Толерантність фантастична. Ми толерантні до всіх в нашій державі. Це була єдина можливість залишитись живим. Якби ми не були толерантні до інших релігій, мов, мабуть, нас не існувало би. Це був спосіб існування та виживання. І оце протиріччя переслідує нас.

Аж поки ми не ліквідуємо це протиріччя, ми не переможемо, вважає автор книги.

- Без модернізації, вестернізації, нашого українського православ'я ми не зможемо перебороти це протиріччя, - сказав він. - Це реформаторство. Це треба робити, інакше й наша православна церква не витримає тиску інших рухів.

Нагадаємо, у Львівському пресклубі відбулась презентація книги Олександра Савченка «Антиукраїнець».

Додамо, це був не Путін. Геополітик у Львові розповів, хто насправді розпочав війну проти України.

Податки через смартфон, - запропонував ексзаступник міністра фінансів у Львові.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів