Нардепам треба дати по 60 тис грн чистої зарплати, замість 136 тис з надбавками, - ректор у Львові

12:28 21 липня 2020 р.

«Чому в Україні, зазвичай, змагаються за владу покидьки й антиукраїнці – і переважно перемагають?» - таке питання поставив під час презентації книги «Антиукраїнець», що відбулася у Львівському пресклубі, її автор Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу, професор.

- Це відбувається тому, що влада у нас є джерелом збагачення, - пояснив він. - А якщо вона – джерело надприбутків, то кого вона притягує найбільше? Тих, хто найбільше любить гроші. Аж поки ми не зробимо владу місцем, де ти не заробляєш гроші, а втрачаєш, нічого не зміниться.

Нам потрібен Третій Майдан, вважає Олександр Савченко. Він називається «Закон про доходи влади» і ось що означає:

- Дуже проста система. Люди які йдуть у владу, на будь-яку владну посаду, від судді до мера маленького міста, до президента – укладають угоду зі суспільством: будь-які мої доходи від будь-якого бізнесу йдуть в бюджет відповідного рівня, а під час мого перебування на посаді я житиму на зарплату. Тоді до влади потраплятиме менше бізнесменів. Коли за владу змагається «махровий» бізнесмен і «ботанік»-юрист, економіст чи «офісний планктон» або скромний політичний бюрократ (такі теж потрібні!), то хто переможе? Як правило, перемагають бізнесмени. А «ботанік», коли доривається до влади і бачить гроші, не може встояти перед спокусою і перетворюється на корупціонера. Така природа більшості людей, нічого не вдієш.

Якщо такий закон буде, то він відкриє дорогу до влади чесним людям, упевнений Олександр Савченко. При цьому він наголошує, що політики та чиновники високого рангу дуже не хотіли би такого реформування системи.

- Я опитав близько 100 депутатів минулого скликання і багатьох міністрів. Кажуть, що вважали мене серйозною людиною, а я так дурниці пропоную… Ніхто не хоче жити на зарплату. Мало! - каже Олександр Савченко.

При формуванні заробітної плати можновладців, вважає Савченко, має діяти «матриця соціальної справедливості».

- Все визначається за середньою зарплатою в Україні. Скажімо, зарплата президента – це десять середніх українських, умовно 100тис. грн. Депутатам я би дав по шість - 60 тис. І це багато, бо європейські мають менше – три середніх. Але я пропоную, щоб вони включали в цю зарплату: тут і лікування, і подорожі. Адже нині в них «чистої» зарплати 36 тис. грн, а з надбавками виходить усі 136 і більше. Міністри 140 тис. пишуть, заступники по 360 мають… Такий безлад діється, навіть в Африці такого немає! А урядовцям і політикам так скажу: хочете більшу зарплату – зробіть усе, щоб збільшилась середня у державі. Все просто, - підсумовує професор.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

13:57 20 січня 2022 р.

Львівський прецедент: УГП скликає конференцію для відкликання депутатів облради

Львівська обласна організація Української Галицької Партії повідомляє про скликання конференції з розгляду питання про внесення пропозиції щодо відкликання депутатів фракції УГП у Львівській обласній раді.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу