Нардепам треба дати по 60 тис грн чистої зарплати, замість 136 тис з надбавками, - ректор у Львові

12:28 21 липня 2020 р.

«Чому в Україні, зазвичай, змагаються за владу покидьки й антиукраїнці – і переважно перемагають?» - таке питання поставив під час презентації книги «Антиукраїнець», що відбулася у Львівському пресклубі, її автор Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу, професор.

- Це відбувається тому, що влада у нас є джерелом збагачення, - пояснив він. - А якщо вона – джерело надприбутків, то кого вона притягує найбільше? Тих, хто найбільше любить гроші. Аж поки ми не зробимо владу місцем, де ти не заробляєш гроші, а втрачаєш, нічого не зміниться.

Нам потрібен Третій Майдан, вважає Олександр Савченко. Він називається «Закон про доходи влади» і ось що означає:

- Дуже проста система. Люди які йдуть у владу, на будь-яку владну посаду, від судді до мера маленького міста, до президента – укладають угоду зі суспільством: будь-які мої доходи від будь-якого бізнесу йдуть в бюджет відповідного рівня, а під час мого перебування на посаді я житиму на зарплату. Тоді до влади потраплятиме менше бізнесменів. Коли за владу змагається «махровий» бізнесмен і «ботанік»-юрист, економіст чи «офісний планктон» або скромний політичний бюрократ (такі теж потрібні!), то хто переможе? Як правило, перемагають бізнесмени. А «ботанік», коли доривається до влади і бачить гроші, не може встояти перед спокусою і перетворюється на корупціонера. Така природа більшості людей, нічого не вдієш.

Якщо такий закон буде, то він відкриє дорогу до влади чесним людям, упевнений Олександр Савченко. При цьому він наголошує, що політики та чиновники високого рангу дуже не хотіли би такого реформування системи.

- Я опитав близько 100 депутатів минулого скликання і багатьох міністрів. Кажуть, що вважали мене серйозною людиною, а я так дурниці пропоную… Ніхто не хоче жити на зарплату. Мало! - каже Олександр Савченко.

При формуванні заробітної плати можновладців, вважає Савченко, має діяти «матриця соціальної справедливості».

- Все визначається за середньою зарплатою в Україні. Скажімо, зарплата президента – це десять середніх українських, умовно 100тис. грн. Депутатам я би дав по шість - 60 тис. І це багато, бо європейські мають менше – три середніх. Але я пропоную, щоб вони включали в цю зарплату: тут і лікування, і подорожі. Адже нині в них «чистої» зарплати 36 тис. грн, а з надбавками виходить усі 136 і більше. Міністри 140 тис. пишуть, заступники по 360 мають… Такий безлад діється, навіть в Африці такого немає! А урядовцям і політикам так скажу: хочете більшу зарплату – зробіть усе, щоб збільшилась середня у державі. Все просто, - підсумовує професор.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

19:17 24 жовтня 2020 р.

Прорахувалися: на Львівщині терміново додруковують бюлетені

Додруковують бюлетені для трьох ДВК у Франківському районі міста Львова, оскільки комісія забула, що в них збільшилася кількість виборців через ліквідацію сусідньої дільниці. А для двох дільничних виборчих комісій у Миколаївській міській громаді не вистачає бюлетенів.

Рубрика: Політика

12:06 24 жовтня 2020 р.

У Львові кандидати та партії приховано агітують у день тиші

Нові білборди у Львові та регіонах з рекламою без вихідних даних, яка не містить ні імен чи прізвищ кандидатів, ні назв партій, але натякає на них гаслами (чи їх фрагментами) та стилем виконання і, швидше за все, буде використовуватись у день тиші та в день голосування..

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Чому не будують притулок для тварин у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу