Податки через смартфон, - запропонував ексзаступник міністра фінансів у Львові

14:34 21 липня 2020 р.

Наша економічна модель має бути глибоко національною. Не може приїхати хтось розумний з Європи чи Америки, і «нарадити» її чи насадити силою.

У цьому не має сумнівів автор книги «Антиукраїнець» Олександр Савченко, ректор Міжнародного інституту бізнесу, професор.

Під час презентації своєї книги у Львівському пресклубі він зауважив, що податкові системи не нав’язують ззовні, адже це неправильно та неефективно.

- Вони не виникають «з голови», а приходять з життя, - пояснив пан Савченко. - Закони не придумуються депутатами, юристами, професорами. Вони «відкриваються», а не вигадуються штучно.

Олександр Савченко запропонував порівняти два слова: українське «податки» і російське «налоги». У цих філологічних тонкощах можна чітко простежити розбіжності в менталітетах двох народів, вважає він.

- Українець дає щось чиновникові і вимагає від нього за ці гроші зробити свою роботу. Або ж подає знедоленому: «даю»-«подаю». У системі укранців на першому місці – родина, це найбільша цінність. А влада вторинна. Вона має працювати на цю родину. Натомість російське «налог» походить відслова «накладати» - тобто влада накладає на тебе ярмо, а ти мусиш його нести. Звіди й принципові розбіжності між нами.

Професор також наголосив, що різним країнам потрібні свої податкові системи.

- Різні механізми потрібні різним кранам: Україні, Росії, Польщі, Туреччині. Я пропоную таку просту систему як «держава у смартфоні». У 21 столітті злочинно будувати складну систему податків, на заповнення декларацій не має працювати команда юристів та бухгалтерів. Кожному українцеві слід видати смартфон і створити просту систему в реальному часі. Все! Нам треба почати з нуля – на щастя ми не маємо складної системи як у Європі з її складною бюрократичною системою, котра склалася історично. У нас все інакше – і це добре.


Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

16:44 30 жовтня 2020 р.

Міноборони у Львові побудує нове стрільбище за 150 млн грн

Навчально-спортивна база літніх видів спорту Міністерства оборони України за результатами відкритих торгів уклала два договори на будівництво тиру та реконструкції бліндажів з ТОВ «Вельт Капітал» на загальну суму 148,5 млн грн.

Рубрика: Економіка

16:44 30 жовтня 2020 р.

Квитки у вагонах 1 класу Інтерсіті+ з 1 листопада 2020 року подешевшають на 15%, - Укрзалізниця

Найбільше пасажири поїздів Інтерсіті+ зможуть заощадити на вартості проїзду у вагонах 1 класу, якщо купуватимуть квитки за 30 діб до дати відправлення поїзда.

Рубрика: Економіка

21:23 28 жовтня 2020 р.

Трудові мігранти: виїзд українців до Німеччини за фальшивими документами або польськими робочими візами зріс - ПР

У зв’язку із погіршенням економічної ситуації в Україні, для українських трудових мігрантів пріоритетом є можливість вищих заробітків у Німеччині, Чехії та скандинавських країнах, аніж у Польщі.

Рубрика: Економіка

16:37 28 жовтня 2020 р.

Ціни на овочі «борщового набору» найнижчі за останні три роки, - директор ринку у Львові

У жовтні українські овочі значно здешевшали. На гуртовому ринку «Шувар» фермери продають майже всі складові «борщового набору» за найнижчими цінами за останні три роки.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу