У Львові – аншлаги у військкоматах, – ЗМІ

17:59 19 березня 2014 р.


Фото: gazeta.lviv.ua

До них наразі викликають тільки досвідчених військовослужбовців, натомість молодь іде добровольцями.

В Україні оголосили часткову мобілізацію. Всього до лав Збройних сил України призвуть 20 тисяч осіб з усієї країни. Ще 10 тисяч повинні поповнити інші військові формування, у тому числі – Національну й Народну гвардії.

Чоловіків почали викликати у військкомати. Вже зі самого ранку у дворі Галицько-Франківського об'єднаного військового комісаріату – десятки людей. І з кожною хвилиною народ все прибуває. Є як молодь, так і старші чоловіки.

У віконці черговий реєструє новоприбулих. Поспілкуватися з журналістами часу не знаходить.

– Шановна, ми за декілька годин повинні прийняти 500 осіб, –  каже черговий. – Зараз еже, вважайте, воєнний час. Розмовляти ніколи.

Молодь викликали за повістками.

– Не знаю про те, що буде далі, –  каже 20 -річний Назарій. – Сказали прийти, відзначитися. А далі начебто повинні викликати на навчання.

Серед старших чоловіків багато добровольців – тих, хто раніше не стояли на обліку й тому не може бути призваними.

– Прийшов писати заяву на добровільний вступ до лав Збройних сил України, скільки можна біля телевізора сидіти, – каже 37-річний Сергій Володимирович. – Спочатку запишуся, а там подивимося.

Перед входом нервово курять ще двоє хлопців.

– Кажуть, до 25 років не беруть, – розпачливо говорить один з них. – Шкода, ми б хотіли віддати борг Батьківщині, в такий час кожен може знадобитися.

– В армії служили?

–В армії не служили, але військову кафедру закінчили. А ще кажуть, що нібито тих, у кого маленькі діти, не беруть. Далі – тільки щодо здоров'я якісь обмеження.

– А батьки що говорять? Чи не проти ?

– Звичайно, ні! Як можна бути проти, що я – не чоловік ?

– Так молодий же ще, а там все-таки – майже війна.

– Вовка боятися – в ліс не ходити. Я не дитина, щоб у мами під спідницею ховатися.

«Народна самооборона» сама розносить повістки по домівках

Масового призову поки що немає. Але військовослужбовців просять завжди бути на зв'язку й бути готовими до всього.

– Морально все вже готові до військових дій, – по секрету поділився один з військовослужбовців. – Звичайно, ніхто не хоче війни, ми теж за мир. Але захищати країну і мирних жителів – наш борг і обов'язок. Он, Крим втратили. Шкода, звичайно. Але якщо дадуть наказ, будемо виконувати.

Зараз армії потрібні службовці нижчої й середньої ланки – їх і викликають з резерву. «Зелена» молодь, яка від початку революції мітить у солдати і мріє про спецназ, тут поки не потрібна. Таких можуть як добровольців записатися в Народну гвардію Львівщини, де приймають практично всіх. Ну і в Збройних силах України від добровольців не відмовляються.

Також займається підготовкою населення і мобілізацією чоловіків «Народна самооборона» – вже з лютого її активісти їздять по домівках і вручають чоловікам повідомлення про загальну мобілізацію.

– Я підписав повідомлення і залишив їм свій телефон, – розповів Олег Проців, який отримав повістку від «Народної самооборони». – Сказали, що будуть дзвонити, і вже тоді я одразу з речами маю приїхати до військкомату. Начальство на роботі має відпустити.

До речі, з роботи призовників дійсно повинні відпустити і навіть зберігати та нараховувати їм зарплату.

Компетентно

Як розповів керівник медіа-центру Західного оперативного командування Олександр Поронюк, зараз викликають вже досвідчених бійців – служили і брали участь в операціях.

– Після отримання повістки вони відзначаються у військкоматах, а потім відправляються на навчальні збори, які можуть тривати від трьох тижнів до трьох місяців, – каже Олександр Поронюк. – Усіх за повістками, звичайно, не візьмуть. Середній термін навчань – 45 діб, але все залежить від військ.

Про це повідомляє в сьогоднішньому номері «Комсомольская правда в Украине» Тетяна Мешко.

Як повідомляв «Щоденний Львів», 17 березня Верховна Рада затвердила указ виконувача обов'язків Президента Олександра Турчинова про часткову всеукраїнську мобілізацію, але принаймні наразі до Збройних Сил України мобілізують передусім тих, хто вже служили в армії, а обов’язково у військкомати повинні звернутися чоловіки віком до 45-ти, які служили в армії, однак у Львові зголошуються до військкомату в тому числі дівчата, на Львівщині також формують Народну гвардію та йде підготовка до партизанської війни.

dailylviv.com

До теми

13:19 17 жовтня 2021 р.

Злодії у законі, які потрапили в санкційний список РНБО, виправдані. Сталася помилка

У п’ятницю секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данілов повідомив, що у санкційних списках «злодіїв у законі» припустилися помилки щодо 108 осіб.

Рубрика: Політика

22:42 15 жовтня 2021 р.

РНБО схвалила план оборони України

РНБО розглянула у режимі «таємно» і схвалила план оборони України, в якому реалізовано принцип всеохоплюючої оборони держави, запроваджений Стратегією воєнної безпеки України.

Рубрика: Політика

20:44 15 жовтня 2021 р.

"Круті тачки" політиків з Верховної Ради та держорганів передати захисникам на сході Україні, - порада з Польщі

Автомобіль ексшефа Укравтодору, звинуваченого в корупції Славоміра Новака, вартістю кількадесят тисяч євро передано прикордонним службам задля захисту польського кордону на сході.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу