Сенат США готується проголосувати за додаткові $12 млрд для України вже наступного тижня

14:42 24 вересня 2022 р.

Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер

Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер

Сенат США наступного тижня може розглянути законопроект, який, серед іншого, передбачає допомогу Україні на суму близько 12 мільярдів доларів. За даними американських ЗМІ, голосування у Сенаті, ймовірно, відбудеться у вівторок або середу.

Про це інформує Голос Америки, пише Dailylviv.com

Білий дім на початку вересня надіслав запит до Конгресу - надати додаткове фінансування на програми, пов'язані з Україною, обсягом у 13,7 мільярдів доларів. З них 11.7 мільярдів - на безпекову та економічну допомогу, і ще 2 мільярди - на подолання наслідків енергетичної кризи у США.

Лідер сенатської більшості, демократ Чак Шумер напередодні закликав колег підтримати цей законопроект.

«Україна досягла значних успіхів проти Росії у війні, жорстокій війні, яку Путін розв’язав проти українського народу. Я буду наполягати на тому, щоб в бюджеті виділити принаймні 12 мільярдів доларів допомоги Україні, щоб вони могли продовжувати перемагати у цій війні”, - заявив сенатор Шумер.

“Зараз критичний час, щоб змінити ситуацію в Україні, і Сполучені Штати не можуть підвести їх у цей момент”, - додав лідер сенатської більшості під час прес-конференції у Нью-Йорку.

Сенатор-демократ Марк Ворнер під час розмови з журналістами висловив переконання, що законодавці проголосують за додаткове фінансування для України.

“Я переконаний, що Сенат продовжить підтримувати прохання президента про додаткове фінансування для України, йдеться про суму приблизно 14 мільярдів доларів. Республіканські лідери дали зрозуміти, що підтримають це. Україна отримує значні здобутки на полі бою. Ми маємо продовжувати озброювати наших українських союзників. Я сподіваюся, що європейські союзники продовжуватимуть надсилати в Україну озброєння. Україна наступає. Надзвичайно важливо, щоб до початку зими вони повернули якомога більше території”.

У Республіканській партії та деякі сенатори вже висловили підтримку додатковому фінансуванню, втім частина законодавців цієї партії виступає проти надсилання допомоги Україні.

Сенатор-республіканець Роб Портман, виступаючи цього тижня перед колегами у Сенаті наголосив на важливості того, щоб продовжувати і збільшувати допомогу Україні.

“Я хочу, щоб ця жорстока війна закінчилася, так само, як і всі інші в цій залі, але відповідальний спосіб покласти край цій війні — не припиняти допомогу нашим союзникам, спостерігаючи, як Україна повільно падає під панування Росії. Правильний спосіб закінчити цю війну - це фактично виграти її, продовжувати забезпечувати Україну зброєю, необхідною їй для подальшого просування та звільнення території, як це було протягом останніх кількох тижнів. Заради глобальної свободи Україні має бути дозволено закінчити цю війну на її власних умовах, не на російських. … Я закликаю колег підтримати запит на додаткове фінансування України”, - заявив сенатор від штату Огайо Роб Портман.

У Twitter сенатор Портман заявив: “Меч російського імперіалізму має бути зламаний в Україні, українцями. Сполучені Штати та наші союзники повинні продовжувати забезпечувати відважних українців інструментами, необхідними для перемоги у цій війні".

Проти додаткового фінансування для України виступила конгресвумен від Республіканської партії Марджорі Тейлор Грін. За її словами, Сполучені Штати переживають надто великі власні труднощі, щоб допомагати українцям.

“Президента Байдена не турбують наші кордони, але є кордони, за які він дуже переживає - це не кордон нашої країни, це український кордон. Нас всіх хвилює і ми всі переживаємо за народ України, але я голосувала “проти” кожного цента, який йде на війну маріонеток проти Росії, війни Байдена з Росією, тому що я вважаю, що гроші американських платників податків мають використовуватися лише для нашої країни”, - відеозвернення із цими словами конгресвумен Тейлор-Грін опублікувала на своїй Twitter-сторінці.

Видання CNN пише, що у Республіканській партії росте опозиція до підтримки України. Видання наводить цитату сенатора Кріса Мерфі, який заявив, що очікує підтримки додаткового фінансування для України цього разу, втім зауважив, що стурбований підтримкою України з боку Республіканської партії в майбутньому.

"Я думаю, що підтримка республіканцями допомоги Україні буде у довгій перспективі зменшуватися. Гадаю, рішення екс-президента Трампа критикувати допомогу Україні – і атакувати республіканців, які її підтримують – матиме вплив”, - вважає сенатор-демократ Крис Мерфі.

“У нас буде достатньо голосів, щоб забезпечити цю допомогу (Україні - ред.) на фінішній прямій. Але довгострокова траекторія підтримки України республіканцями дійсно загрозлива. Що це означає? Це означає, якщо республіканці отримають більшість у Палаті представників і Сенаті, я не думаю, що ви можете розраховувати на те, що Конгрес продовжуватиме підтримувати Україну”, - додав він.

Проміжні вибори у США призначені на 8 листопада 2022 року. За даними видання The Hill, з початку року на боротьбу з Росією Конгрес США на двопартійній основі схвалив понад 53 мільярди доларів на безпекову, економічну та гуманітарну допомогу Україні.

У травні президент Байден підписав пакет законів на загальну суму допомоги Україні у 40 мільярдів, ці кошти мають витратити до кінця вересня, коли у США закінчується фінансовий рік.

Cенатори США оголосили про двопартійну підтримку нового фінансування для України

У ЄС почали роботу зі створення нової місії військової допомоги Україні

Адміністрація Байдена кілька місяців допомагала ЗСУ готуватися до контрнаступу

США підняли в небо літаки, які відстежують ядерну зброю росії

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини