Російські війська намагатимуться захопити третину території України, - прем'єр-міністр Польщі

04:02 1 квітня 2022 р.

Фото до новини

Голова польського уряду додав, що Захід повинен поспішати із допомогою для України, зокрема, слід прийняти довгострокові «нищівні» санкції проти РФ

Про це інформує Польске радіо, пише Dailylviv.com.

«Росія намагатиметься оточити українські війська на Донбасі, а потім намагатиметься здобути одну третю територію України і з такої позиції вести переговори», - оцінив у розмові з CNN International прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький. Голова польського уряду додав, що Захід повинен поспішати із допомогою для України, зокрема, слід прийняти довгострокові «нищівні» санкції проти Росії.

«Я бачу, що російські війська перегруповуються та реорганізуються. Гадаю, що незабаром вони спробують оточити українські сили, особливо в Донбаському регіоні. А потім, зайнявши третину української території, вони хотітимуть вести переговори із сильнішої позиції», - сказав у четвер, 31 березня, польський прем’єр у розмові з журналісткою Крістіан Аманпур.

Польський прем’єр закликав Захід надати Україні негайну військову допомогу. Як сказав Матеуш Моравєцький, «наші дні — це їхні години, наші тижні — це їхні дні. Їм потрібна зброя тут і тепер (...) Росія — це велика країна з сировиною і великим засобами. Тому вони можуть перегрупуватися та реорганізуватися».

Моравєцький ствердив, що Росія боїться довготермінових санкцій, а Польща наполягає на тому, щоби проти РФ ввести «комплексні нищівні санкції», в тому числі — конфіскацію майна та припинення закупівлі російської сировини.

Польський прем’єр додав, що завдяки діям у фіскальній та монетарній політиці, Кремлю вдалося пом’якшити «до певної міри» наслідки санкцій і захиститися від них на найближчі місяці, чого доказом є стабілізація курсу рубля.

Матеуш Моравєцький також висловив побоювання, що західні суспільства можуть втомитися війною та її наслідками, тим часом РФ готова вести війну чергові місяці.

«Росія готова вести війну найближчі тижні та кілька найближчих місяців. Я, натомість не впевнений, чи Захід, США, ЄС і НАТО так само до цього готові», - наголосив Моравський.

У Львові за схвалення агресії Росії проти України суд хоче 4 млн грн застави

Україні дають зі США дрони-камікадзе Switchblades, яких росармія ще не бачила

На заході України запропонували створити гуманітарну безконфліктну зону

Росія готується збільшити інтенсивність обстрілів України балістичними ракетами з білорусі

Японія повертає формулювання про окупацію Курильських островів Росією

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини