Польща збудує стіну на кордоні з Білоруссю: колючий дріт не зупиняє мігрантів

13:59 15 жовтня 2021 р.

Фото до новини

Польський парламент 14 жовтня затвердив надання $404 мільйонів на спорудження стіни вздовж кордону з Білоруссю, щоб стримати потік мігрантів.

Варшава також схвалила закон, який даватиме право польським прикордонникам негайно виганяти іноземців, які намагаються переходити кордон без дозволу. Про це повідомляє Голос Америки, пише Dailylviv.com

Згідно з міжнародними законами країни повинні розглядати прохання іноземців про притулок, навіть якщо ті особи незаконно перетинають кордон.

Але Польща та сусідні країни-члени Європейського Союзу Литва і Латвія кажуть, що білоруський режим на чолі з Олександром Лукашенком, сприяє потокам мігрантів з Близького Сходу у відповідь на європейські санкції.

ЄС, а також США та зокрема Україна, не визнали минулі президентські вибори у Білорусі і засудили Лукашенка за масові арешти, тортури й переслідування білоруської опозиції.

Правозахисні організації кажуть, що мігранти стали для режиму Лукашенка інструментом тиску на Європу, а також виявилися жертвами цього протистояння.

Шукачі притулку, зокрема з Іраку та Афганістану, прибувають до Білорусі літаками, а потім рухаються вбік кордонів Євросоюзу, але прикордонники Польщі, Литви й Латвії споруджують огорожі з колючого дроту і намагаються не впускати мігрантів.

«Попри те, що на польсько-білоруській ділянці державного кордону було встановлено колючий дріт та розсувні загорожі, кількість спроб перетину кордону не зменшується, а зростає», - цитує Reuters обґрунтування, яке подавали польським парламентарям.

З січня до вересня цього року польська прикордонна служба запобігла 9 287 спробам перетину кордону з Білорусі в Польщу, і з них 8 000 були зафіксовані лише за два останні місяці.

В умовах наближення зими надходять повідомлення про принаймні 6 мігрантів, яких знайшли мертвими у регіонах поблизу кордону.

Польська стіна на кордоні з Білоруссю передбачає використання відеокамер та інших технічних засобів виявлення людей.

Польща скерувала до державного кордону 1000 солдатів

Париж зачекає: біля кордону з Польщею затримали нелегалів, які прямували у Францію

До кордону з Польщею - на таксі, а далі - в обхід пункту пропуску

На західному кордоні затримали 94 мігранти: звідки нелегали

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів