Недільний великий штурм кордону з боку Білорусі, - передбачення прикордонників Польщі

15:29 14 листопада 2021 р.

Фото до новини

Іноземці отримують інструкції, обладнання та газ від білоруських служб.

Білоруська сторона сьогодні готується до масштабної спроби перетину кордону. Про це у неділю повідомили в Прикордонній службі Польщі та додали, що все більше груп озброєних функціонерів прибуває у район табору в Кузьниці, а мігранти отримують від білоруських служб, серед іншого, газ.

Про це повідомила Українська служба Польського радіо, пише Dailylviv.com.

«Після „спокійної” ночі в околицях табору в Кузьниці ми зараз спостерігаємо, що до цього місця прибуває все більше груп озброєних функціонерів білоруських служб. Помічаємо рух серед мігрантів. Також є фургон телевізійного мовлення», – повідомили польські прикордонники у Twitter.

Також додано, що деякі намети зникли з табору, а «іноземці отримують інструкції, обладнання та газ» від білоруських служб.

«Видно, що білоруська сторона сьогодні готується до великої спроби перетину кордону. Наші сили готові діяти», – написано у дописі.

Своєю чергою, речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин повідомив у Twitter, що «з боку Білорусі на кордоні з Польщею щомиті з’являються люди, які загострюють ситуацію». 

«Цей чоловік стріляв у повітря, а потім намагався пошкодити польську кордонну загорожу», – написав він, додавши фотографію чоловіка в формі.

Також у неділю Міністерство національної оборони поінформувало, що в районі села Шудзялово білоруські функціонери закидали камінням польських солдатів. Ніхто не постраждав.

Останнім часом мігранти на польсько-білоруському кордоні використовують проти польських силовиків будівельні уламки та каміння, що привозять туди із білоруських заводів.

Речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин написав у Twitter у неділю про транспортування будівельних уламків та каміння з білоруських будівельних заводів до кордону з Польщею, які мають використовуватися проти польських офіцерів і солдатів.

З початку року польські прикордонники зареєстрували понад 33 тисячі спроб незаконного перетину польсько-білоруського кордону, з яких майже 17,3 тис. у жовтні, майже 7,7 тис. у вересні та понад 3,5 тис. у серпні.

До середини наступного року на кордоні з Білоруссю мають звести сталевий паркан із колючим дротом та електронними пристроями. Загорожу вздовж кордону з Білоруссю побудують на відрізку 180 км на Підляшші. Річка Буг є природною перешкодою на Люблінщині. Загалом висота паркану становитиме 5,5 м. Уздовж кордону будуть встановлені датчики руху, а також денні та нічні камери.

У неділю вранці поліція Підляшшя повідомила, що близько 50 мігрантів у суботу силою вторглися до Польщі через польсько-білоруський кордон у районі села Старина у ґміні Дубичі Церковні у Підляському воєводстві. За найновішою інформацією, усіх їх було затримано та повернено до лінії кордону з Білоруссю.

Інша група з кількох десятків мігрантів намагалася силоміць перетнути кордон і потрапити до Польщі в околицях села Клюковичі-Колонія. Поліцейських та солдатів, які прибули на місце події, закидали камінням.

«В одній із поліційних машин були пошкоджені двері. Наш поліцейський також отримав легкі травми. Кинутий камінь влучив у шолом офіцера з Лудзі. На щастя, поліцейський не потребував госпіталізації. Сила удару була настільки велика, що пошкоджений був шолом, який захищав його голову», – повідомив речник поліції Підляшшя Томаш Крупа.

Загалом за попередню добу повідомлено про 223 спроби нелегального перетину польсько-білоруського кордону. Також підляська поліція затримала чотирьох осіб, котрі допомагали мігрантам незаконно перетнути кордону – це громадяни Грузії, Польщі та Сирії.

Польща збудує стіну на кордоні з Білоруссю: колючий дріт не зупиняє мігрантів

Польща скерувала до державного кордону 1000 солдатів

Париж зачекає: біля кордону з Польщею затримали нелегалів, які прямували у Францію

Незаконних мігрантів із сусідньої Білорусі зустрінуть прикордонники, військовослужбовці і поліційні

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів