Поїзд з Трускавця до Польщі через Хирів: міністри домовилися про новий міжнародний маршрут

21:04 1 листопада 2021 р.

На зустрічі міністрів інфраструктури України та Польщі Олександра Кубракова та Анджея Адамчика, яка відбулася 22 жовтня у Варшаві, дали зелене світло будівництву залізничної гілки з Польщі до Трускавця.

Про це повідомила Трусквецька міська рада, пише Dailylviv.com. Головною причиною, яка спонукала владу Трускавця до лобіювання покращення транспортного сполучення з Польщею, стала переорієнтація туристичних потоків після початку російської агресії на Сході України (2014 рік). Якщо в 2010-2015 роках кількість відпочивальників з Польщі становила у Трускавці від 0,6 до 1,4 тис. осіб (дані планово-економічного відділу ТМР), то в 2016 році ця кількість зросла до 4,2 тис. осіб, в 2017 становила 11,3 тис. осіб, а в 2018 – 20,3 тис. осіб. Піковим став докарантинний 2019 рік, коли кількість поляків, що прибули до Трускавця на оздоровлення, перетнула позначку 25 тис. осіб.

Трускавець мав і має союзників у питанні прямого залізничного сполучення з Польщею, зокрема через ревіталізацію (відновлення) гілки Нижанковичі-Мальховіце. Це партнери з прикордонних українських та польських регіонів (локальні влади Самбірського району, Старого Самбора, Перемишля, Санока, Жешова, Підкарпатського воєводства), а також дієві громадські організації, зокрема ГО «Міжнародний центр «Європейська інтеграція України».

Поки що зарано говорити, коли ж завершиться реалізація проєкту залізничного сполучення Трускавця з польськими містами. Першим етапом проєкту стане відновлення залізничного сполучення з Польщі до залізничної станції Хирів (Самбірський район). Очікується, що це відбудеться в найближчій перспективі (схема маршруту додається).

Цей взаємовигідний для інтересів України та Польщі проєкт пожвавить прикордонний рух, розвантажить пункт пропуску «Медика-Шегині», сприятиме економічному розвитку українсько-польського прикордоння.

«Я радий, що моя ініціатива залізничного сполучення між Трускавцем та містами Польщі втілюється в життя. За цією новиною стоїть колосальна постійна робота, проведена нами в останні кілька років. Вона часто була непублічною, невидимою для широкого загалу, проте крок за кроком ми йшли до цієї мети. Такі речі не виникають просто так, на рівному місці, до цього треба йти роками. Тож хочу подякувати всім, хто підтримував мене і хто доклався до того, щоб цей проєкт стартував. Щиро вдячний міністрам інфраструктури України та Польщі Олександрові Кубракову і Анджеєві Адамчику, голові Львівської ОДА Максиму Козицькому, керівникам «Укрзалізниці» та Польської Державної Залізниці (PKP), всім, хто не стояв осторонь, а допомагав нам втілювати цю мрію в реальність. Я вірю, що цей проєкт дасть поштовх розвитку всьому нашому регіону, і матиме продовження в реалізації інших подібних ініціатив», - прокоментував підписання угоди у Варшаві міський голова Андрій Кульчинський.

У Польщі розглядають проєкт спорудження залізниці Перемишль-Устрики Долішні в обхід України

На відновлення сполучення Загуж (Польща)-Хирів (Україна) потрібно 367 млн грн: чекають відповіді з Офісу Президента

Відновлення міжнародного залізничного сполучення Загуж (Польща) - Хирів (Україна) винесли на комісію

dailylviv.com

До теми

23:00 21 січня 2022 р.

Мер Львова запропонував будувати патронний завод у Львові

Сьогодні у Львові, у приміщенні Львівського державного авіаційно-ремонтного заводу, відбулась підсумкова нарада Укроборонпрому за минулий рік. Як зазначило керівництво Концерну, торік виготовлення продукції зросло на 24% або на 7,6 млрд грн, порівняно з 2020 роком.

Рубрика: Економіка

20:45 21 січня 2022 р.

Поліція за мільйон гривень наглядатиме за охоронцями Львівводоканалу

Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» уклало угоду з Управлінням поліції охорони у Львівській області на «здійснення контролю за порядком несення служби персоналом охорони».

Рубрика: Економіка

17:28 21 січня 2022 р.

Встановлення місцевих податків і зборів у компетенції ДРС - не судів

Лише Державна регуляторна служба України може висловлювати позицію щодо віднесення акта чи іншого документа органів місцевого самоврядування до категорії регуляторного акта.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу