Студенти можуть подорожувати у поїздах зі знижкою 50%

10:14 1 вересня 2021 р.

Фото до новини

Учні закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студенти (курсанти невійськових) закладів фахової передвищої та вищої освіти мають змогу придбати квитки на поїзди Укрзалізниці зі знижкою 50 %.

Про це інформує Українська залізниця, пише Dailylviv.com.

Ця пільга надається вже багато років поспіль та дозволяє молоді, яка навчається, подорожувати частіше та відвідувати різні куточки України.

Нагадаємо, що пільгові квитки для цих категорій пасажирів доступні впродовж усього навчального року. Подорожувати зі знижкою вони можуть у плацкартних вагонах, вагонах 2-го та 3-го класів усіх категорій поїздів та всіх вагонах регіональних поїздів у внутрішньому сполученні. Половину вартості квитка ці пільгові категорії пасажирів сплачують і в приміському сполученні.

Придбати пільгові квитки студенти та учні професійної (професійно-технічної) освіти можуть у залізничних касах та на сайті Укрзалізниці. Онлайн-послуга доступна з листопада 2014 року, відколи до Єдиної державної електронної бази Міністерства освіти і науки України внесли дані студентів та учнів професійно-технічних навчальних закладів. Для оформлення пільгового проїзду потрібно пред’явити студентський квиток або квиток учня денної (очної) форми навчання.

Зауважимо, діти віком від 6 до 14 років сплачують 75% вартості проїзду дорослого пасажира під час проїзду у пасажирських вагонах Укрзалізниці всіх категорій у внутрішньому та приміському сполученнях.

Укрзалізниця також нагадує пасажирам про можливість замовити групові поїздки, наприклад, для організованого відвідування екскурсій під час шкільних канікул.

Компенсацію витрат Укрзалізниці на пільгові перевезення студентів відповідно до законодавства має здійснювати Міністерство освіти і науки України. Водночас компанія щорічно недоотримує від міністерства значні суми за ці послуги, тож фактично надає їх за власний кошт. Так, у 2020 році Укрзалізниця перевезла студентів на 114 млн грн, з яких компенсовано лише 15,8 %.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини