Не Росія, а Раша. У Львові пояснили, як і чому треба називати північного сусіда

19:09 22 липня 2020 р.

Слова «Росія», «Русь», «росіянин» і «рускій» є не зовсім коректними щодо сусідньої держави. Для означення цих понять є інші слова, і вони будуть історично виправданими, вважає автор книги «Атиукраїнець» Олександр Савченко.

Під час презентації видання у Львівському пресклубі відомий геополітик та економіст нагадав, що раніше Московія вела свою історію від початку Московського царства. А згодом, при Петрі І та Катерині ІІ, правдиву історію почали переписувати, знищуючи історичні джерела. Так з’явилась версія про «братні» народи, які начебто походять з Русі.

- Греки придумали правильну назву – «Раша», –  розповів Олександр Савченко. –  І англійською мовою «Росія» читається як «Раша». Її ввесь світ так називає.  І тільки ми –  справжні дурні! –  ми одні чомусь кажемо «Росія». І дарма!

На мою думку, треба це змінити. Не «Росія», а «Раша»! Не «росіянин» чи «рускій», а «рашин». Не «рашист», ні… Навіщо так грубо? Ми ж культурні люди, тому мусимо казати правильно і толерантно – «рашин». І я би подивився тоді, хто з тих, хто живе на території України, назвався би «рашином». Скільки би таких було?

А «руський» до того, як з Московського царства зробили імперію, стосувалось лише нас. Це вже потім ми стали називатися українцями. Тому ці назви: «Русь», «Україна-Русь», «руський» ми могли би спокійно повернути собі. Адже рашини їх у нас вкрали. Я вважаю, що з ворогом треба воювати не лише військовою зброєю. Інтелект – це також потужна зброя, мусимо її використовувати. І ось такі лінгвістичні моменти – один з важливих методів боротьби, - наголошує Олександр Савченко. 

Додамо, Це був не Путін. Геополітик у Львові розповів, хто насправді розпочав війну проти України.

у Львові назвали головну рису українців, яка є причиною всіх поразок.

Податки через смартфон, - запропонував ексзаступник міністра фінансів у Львові.        

Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

20:54 30 жовтня 2020 р.

ПЦУ - єдина канонічна православна церква на території України, - Вселенський патріарх Варфоломій

"Ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією (УП МПЦ) не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, що перебувають (мають резиденцію) в Україні", - повідомив Вселенський патріарх Варфоломій.

Рубрика: Політика

19:11 30 жовтня 2020 р.

47 нардепів хочуть приховати незаконне збагачення. Серед них - два Тараси зі Львова: Козак і Батенко

Національне агентство з питань запобігання корупції назвало повний список народних депутатів, які проти електронного декларування свого майна і відповідальності за "помилки".

Рубрика: Політика

12:36 30 жовтня 2020 р.

КГБ рекомендувало Віталія Коротича для встановлення «культурних контактів» з українською діаспорою

Центр досліджень визвольного руху спільно з архівом Служби безпеки України та Архівом національної пам’яті публікує у вільному доступі оцифровані копії документів з архівів КҐБ про членство УРСР в ООН.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ “ОПОРА” про результати місцевих виборів-2020 на Львівщині

Рубрика: Політика

Біорезерват "Розточчя", Страдецька гора, річка Верещиця - як врятувати?

Рубрика: Ситуації і пригоди

Гряда: свині не винні

Рубрика: Ситуації і пригоди

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу