Не Росія, а Раша. У Львові пояснили, як і чому треба називати північного сусіда

19:09 22 липня 2020 р.

Слова «Росія», «Русь», «росіянин» і «рускій» є не зовсім коректними щодо сусідньої держави. Для означення цих понять є інші слова, і вони будуть історично виправданими, вважає автор книги «Атиукраїнець» Олександр Савченко.

Під час презентації видання у Львівському пресклубі відомий геополітик та економіст нагадав, що раніше Московія вела свою історію від початку Московського царства. А згодом, при Петрі І та Катерині ІІ, правдиву історію почали переписувати, знищуючи історичні джерела. Так з’явилась версія про «братні» народи, які начебто походять з Русі.

- Греки придумали правильну назву – «Раша», –  розповів Олександр Савченко. –  І англійською мовою «Росія» читається як «Раша». Її ввесь світ так називає.  І тільки ми –  справжні дурні! –  ми одні чомусь кажемо «Росія». І дарма!

На мою думку, треба це змінити. Не «Росія», а «Раша»! Не «росіянин» чи «рускій», а «рашин». Не «рашист», ні… Навіщо так грубо? Ми ж культурні люди, тому мусимо казати правильно і толерантно – «рашин». І я би подивився тоді, хто з тих, хто живе на території України, назвався би «рашином». Скільки би таких було?

А «руський» до того, як з Московського царства зробили імперію, стосувалось лише нас. Це вже потім ми стали називатися українцями. Тому ці назви: «Русь», «Україна-Русь», «руський» ми могли би спокійно повернути собі. Адже рашини їх у нас вкрали. Я вважаю, що з ворогом треба воювати не лише військовою зброєю. Інтелект – це також потужна зброя, мусимо її використовувати. І ось такі лінгвістичні моменти – один з важливих методів боротьби, - наголошує Олександр Савченко. 

Додамо, Це був не Путін. Геополітик у Львові розповів, хто насправді розпочав війну проти України.

у Львові назвали головну рису українців, яка є причиною всіх поразок.

Податки через смартфон, - запропонував ексзаступник міністра фінансів у Львові.        

Відео: Львівський пресклуб

dailylviv.com

До теми

20:34 23 січня 2022 р.

Росія може відрізати Україну від Заходу, вдаривши з Білорусі вздовж кордону з Польщею, Словаччиною, Угорщиною

Таку версію озвучив на хвилях Польського радіо 24 директор Інституту військової стратегії Академії воєнного мистецтва, генерал Боґуслав Самоль. Напрямок на Луцьк та Львів нині погано захищений українською армією, вважає польський генерал.

Рубрика: Політика

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Політичні переслідування: Порошенко - №1

Рубрика: Політика

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу