Конфлікт на Донбасі вступає у нову стадію: Росія стягує війська до кордону з Україною

18:15 31 жовтня 2021 р.

Фото до новини

У соціальних мережах з’явилися відео, де видно переміщення великої кількості військової техніки на півдні та заході Росії.

Останніми тижнями Росія відновила переміщення техніки і військових до кордону з Україною, пише американське видання The Washington post. Газета із посиланням на неназваних співрозмовників серед американських та європейських посадовців зазначає, що це почалося після того, як Кремль завершив спільні з Білоруссю масштабні військові навчання «Запад-2021» півтора місяці тому. Про це повідомляє Радіо Свобода, пише Dailylviv.com

Видання зазначає, що у соціальних мережах почали з’являтися відео, де видно переміщення великої кількості військової техніки на півдні та заході Росії.

«Посадовці у розмові на умовах анонімності, оскільки вони не уповноважені обговорювати це питання публічно, заявили, що переміщення військ знову викликало занепокоєння, яке виникло в квітні, коли найбільше скупчення військ Росією біля кордону з Україною за останні роки спричинило міжнародний резонанс», – йдеться на шпальтах видання.

The Washington post пише, що конфлікт на Донбасі вступає у нову стадію, а Кремль зайняв жорсткішу позицію щодо України.

Повдомляється, що після маневрів 41-ша загальновійськова армія не повернулася на місце постійної дислокації до Новосибірська, а об’єдналася з іншими військовими підрозділами на кордоні з Україною. За даними співрозмовників газети, зокрема, Майкла Кофмана, директора програми досліджень Росії в некомерційній аналітичній групі CNA у Вірджинії, найімовірніше, перекидає військових і техніку Перша гвардійська танкова армія з Підмосков’я. Ані Міноборони США, ані Міноборони Росії публікацію публічно не коментували. Цього також наразі не робила і українська сторона.

Секретар РНБО України Олексій Данілов раніше заявляв, що після завершення навчань «Запад-2021» Росія залишила військову техніку, а також центри управління та зв’язку на полігонах вздовж українського кордону.

Про масштабну концентрацію російських військ на кордоні з Україною повідомлялося на початку квітня цього року. Україна і Захід тоді висловили глибоке занепокоєння такими маневрами, на що у Кремлі заявили, що вони нікому не загрожують.

Людські жертви України від 7-річної агресії Росії: 13 тисяч загиблих, 25 тисяч поранених

Усі будуть мобілізовані – і чоловіки, і жінки, - Зеленський про війну з Росією

Якщо Росія розпочне повномасштабну війну, Україна воюватиме з нею як Азербайджан з Вірменією

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів