Не дешево, але швидко: у Львові стартувало будівництво першої в Україні школи за допомогою 3D-друку (відео)

18:59 22 травня 2023 р.

Фото до новини

У Львові стартувало будівництво першого в Україні навчального закладу за допомогою технології 3D-друку. Це буде новий навчальний корпус для першокласників школи № 23, що на вул. Варшавській, 126.


Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Наш фонд зараз реалізовує в Україні 2 проєкти – постачання їжі постраждалим від війни у прифронтових регіонах разом з Фондом ООН та будівництво школи, яке ви бачите перед собою. Ми привезли сюди технологію 3D-друку, щоб показати, як можна швидко і якісно відбудовувати Україну. Ця школа – це 506 кв. м, які ми разом з партнерами COBOD International та 3DCP Group плануємо зробити до 1 січня. Те, що вже побудовано, було надруковано всього за 48 годин і ця фаза будівництва буде завершена протягом двох тижнів. Загалом відкриття школи заплановано на 1 січня.

Мета 3D-будівнитцва – не бути дешевшим, а бути швидшим. Цей проєкт не є дешевшим за звичайне будівництво, але є в десять разів швидшим.

Це дуже важливий проєкт для відбудови України. Ми плануємо , щоб навчити людей в Україні працювати з цими технологіями та розвивати 3D-будівництво в Україні. Плануємо збудувати міст у Херсоні за допомогою цієї технології», – розповів Жан-Крістоф Боні, засновник гуманітарного фонду Team4UA (Україна-Франція).

Додатковий навчальний корпус загальноосвітньої школи №23, за попередніми розрахунками, стане найбільшим навчальним закладом у світі, побудованим за допомогою такого 3D-принтера, та відкриється вже у 2024 році. Тут зможуть навчатися 100 учнів початкових класів. Школа № 23 є переповненою, адже знаходиться в досить густозаселеному районі: навчальний заклад розрахований на 700 учнів, а зараз тут навчається близько 1000.

«Ми дуже дякуємо партнерам, за цей проєкт, адже новий корпус для цієї школи допоможе розвантажити навчальний заклад. Корпус будують для цієї школи з трьох причин: цей навчальних заклад потребує додаткових приміщень, тут є площа, де можна це робити, і проведені всі необхідні комунікаційні мережі для такого будівництва.

Кілька років тому ми закупили 3D-принтери у всі наші школи і учні на уроках інформатики вчаться створювати різні дрібні фігури. Зараз же ці діти мають нагоду бачити, що за допомогою 3D-принтера можна будувати реальні будівлі», – зазначив Андрій Закалюк, керівник управління освіти Львова.

Планується, що цей одноповерховий об’єкт матиме навчальні класи, комфортний хол для спілкування дітей, вчительську та санвузли. Також тут передбачено великі скляні поверхні, а монолітні стіни із бетону відповідатимуть новим стандартам безпеки.

«Ми – та компанія, яка розвинула технологію 3D-будівництва, яка зводить нові конструкції, нові будівлі шар за шаром. Зараз ця технологія використовується в Україні вперше. За допомогою цієї технології Україна може бути відновлена набагато швидше і екологічніше. Ми дуже пишаємось, що ми зараз тут і надаємо принтер безплатно для України, бо це найменше, що ми можемо зробити для вас», – наголосив Генрік Люнд-Нільсен, засновник та генеральний директор компанії Сobod International (Данія).

Організатори та ініціатори проєкту будівництва 3D-школи – гуманітарний фонд Team4UA за підтримки міжнародного технологічного гуманітарного фонду Humanitarian Innovative Technologies (HIT).

У Львові збудують шкільний корпус за методом 3D-друку: принтер уже везуть з-за кордону

На вулиці Тракт Глинянський збудують приватну школу з двоповерховим басейном - ЛМР

У Львові перший забудовник спорудить школу, щоб привабити мешканців до свого житла

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів