У Львові 62-річний Петро Жукровський подарував молодшому братові свою нирку

12:05 8 жовтня 2022 р.

Фото до новини

Американський трансплантолог Роберт Монтгомері, у грудях якого б’ється донорське серце, пересадив нирку у Львові.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Родинну операцію всесвітньо відомий хірург виконав спільно з командою лікарів Центру трансплантології Першого медичного об’єднання Львова. Це уже другий приїзд Роберта Монтгомері до львівського медзакладу.

61-річний львів’янин Ігор Жукровський хворів на ниркову недостатність з 2015 року. Спричинило важке захворювання ускладнення після грипу. З того часу він регулярно відвідував лікарів та проходив стаціонарне лікування. А останні три роки – ще й процедуру гемодіалізу. На допомогу прийшов рідний брат, 62-річний Петро Жукровський. Той сам вирішив стати донором. Як результат – після двогодинної пересадки, нова нирка у пацієнта запрацювала.

Сьогодні, четвертого дня після операції, пан Ігор почувається добре і радіє, що тепер зможе жити без діалізу. Також добре себе почуває його брат, який поділився органом. І просто зараз чоловіки сидять за одним столом у своїй палаті, радіють успіху операції та мріють про швидке повернення додому.

Задоволений результатом пересадки й сам Роберт Монтгомері.

«Усе пройшло добре, нирка запрацювала відразу після відновлення кровотоку. Хірургія та медицина тут чудова, хірурги технічно дуже вмілі. Ви знаєте, я тут більше для того, щоб запропонувати підтримку й дати зрозуміти українським лікарям, що ми, у Сполучених Штатах, з ними в цей нелегкий для України час», - каже Роберт Монтгомері. І додає, що дуже радий сюди повернутися. Тим більше, що приїхав він не з порожніми руками. А привіз зі США значну кількість потрібних хірургічних інструментів для застосування нових технік львівським лікарями.

«Роберт Монтгомері показує нам техніку, яку використовують в США, ділиться з нами досвідом, вчить нас нових технологій. Тому ми вдячні йому і взагалі, це дуже значимо для всієї команди Центру трансплантології – працювати за одним столом із спеціалістом світового рівня. Дуже дякуємо йому за все», - зазначає Олег Самчук, генеральний директор Першого медоб'єднання Львова.

У Львові трансплантували нирку дитині від неродинного донора

Тато - синові, брат - братові дали по нирці: у Львові вперше зробили пересадку за новою методикою

70-річна мама віддала синові нирку: у Львові зробили ще одну трансплантацію

У Львові виписали з лікарні і дали 150 тис грн чоловікові, якому першому пересадили легені в Україні

Помер пацієнт, якому у Львові вперше в Україні пересадили підшлункову залозу

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини