Розсіяний склероз: у Львові бджоли вдвічі поліпшили зір пацієнту

13:05 22 вересня 2023 р.

Фото до новини

Для цього 21-річний студент отримав три курси бджоловжалювання.

Пацієнти найбільше люблять історії хвороби зі щасливим фіналом. А їхній перебіг - менш популярна тема для розповідей. Але сьогодні - якраз така. Дочитавши її до останнього рядка, ви довідаєтеся чому вважаємо її корисною. 

Журналіст Dailylviv.com намагався викласти цю історію максимально близько до розшифрованого тексту аудіозапису розмови з пацієнтом. 

Олегу 21 рік, він - студент. У грудні 2021 року перехворів коронавірусом, що підтвердив тоді позитивний тест. На два-три дні у нього щез нюх і смак. А назагал хворий каже, що почувався нібито нормально. Інфікування коронавірусом пов'язував з активним відвідуванням тренажерного залу і надмірними, на його думку, фізичними навантаженнями там. Займався спортивними тягарями з фанатизмом, визнає чоловік. 

Початок повномасштабного нападу Росії на Україну - 24 лютого 2022 року - був для Олега великим стресом: можна сказати, 44-ю причиною за ліком за відомою шкалою Холмса й Рея, яка стрімко злетіла вгору однієї ночі.

Ось саме цим усім Олег - і його рідні також - пояснюють раптове погіршення зору на початку березня 2022 року. Був стовідсотковий - і за лічені дні впав до мінімумів. Чоловік звернувся до кількох офтальмологів різного досвіду, звань і титулів: усі вони - один, другий, третій, четвертий - сказали, що в Олега не офтальмологічна проблема, а неврологічна. 

"Офтальмологи під час перевірок зору скельця ставлять, які коригують зір, - розповідає Олег. - Але мій зір не коригувався, бо його проблема - в зоровому нерві. Моя проблема зору - це центральна скотома: я не бачу центр. Такий симптом якраз притаманний цьому діагнозу. У моїй родині ніхто такого діагнозу не мав". 

Наприкінці квітня - на початку травня 2022 року невропатолог попередньо діагностувала в Олега за симптоматикою розсіяний склероз. Для підтвердження цього діагнозу потрібно було зробити люмбальну пункцію, яку зараховують до малих операційних втручань. У хворого беруть спинномозкову рідину.

Олег на таку процедуру не наважився.  

"Я не робив люмбальної пункції, щоб аналізами довести діагноз. Пункція не є безпечним аналізом. У хребет роблять укол і забирають між хребцями речовину. Якщо зробити цю процедуру хворому неправильно, то він може навіть інвалідом стати. Тому ми в сім'ї вирішили цього не робити. Натомість просто лікуватися як від розсіяного склерозу", - пояснив чоловік своє рішення.  

Перед госпіталізацією у неврологічному відділенні Олег здав аналізи. Всі так звані традиційні аналізи були добрі - в межах норми. Зробили також МРТ головного мозку, шийного і грудного відділів. У середині літа 2022 року Олег відлежав тиждень у неврологічному відділенні на крапельницях. У лікарні розпочав систематичне лікування таблетками від розсіяного склерозу. 

"Таблетки мені виписували всілякі-різні, і вітамінні комплекси, і уколи, - розповідає Олег. -  І всі ці таблетки з часом потроху, так би мовити, вбивали мене. Дуже багато було сечогінних - постійно треба було бігати в туалет. Апетит погіршився. Та й їсти згодом мені особливо вже не дуже хотілося. Перейшов на менші порції, сили почав втрачати. Ставало все гірше. Сонний, можна сказати, ввесь час був я. Міг лише 3-4 години щось робити. Потім мене хилило на сон. Мусив відпочити, полежати хоча би. Стан був пригнічений. Так тривало до кінця 2022 року. Полегшення не було. Зір став уже 10-відсотковий - погіршився у десять разів". 

Початок 2023-ого року не дав позитивних змін у здоров'ї Олега. У нього з'явилося відчуття, що він зайшов у тупик: "Не було вже до кого звертатися. Щось треба було випробовувати". 

Знайомі порадили чоловікові нетрадиційну медицину: він ходив на голкотерапію, йому ставили банки, п'явки. Про цей етап лікування Олег каже делікатно - з наголосом на три перших слова: "У моєму випадку я ніякого результату не відчув". У майже відчаї Олегові згадалися поради, які давали йому два чоловіки: один з невропатологів і батьковий знайомий. Обидва казали, що Олегові добре було би вдатися до апітерапії. Колега батька розповів, що мав інсульт і завдяки бджоловжалюванню швидко відновився. 

"Ми з батьком вхопилися за цю соломинку і на початку квітня 2023 року пішли на консультацію до апітерапевта Івана Йосиповича Пилипчука, - розповідає Олег. - Лікар сказав, що буде позитивний ефект. Через бджоловжалювання пройшло чимало пацієнтів з діагнозом розсіяного склерозу. Потрібне терпіння. У мене, чесно кажучи, його не було, але я не мав іншого виходу. Треба було щось змінювати у процесі лікування".

Після першого курсу бджоловжалювання, коли пацієнт тричі на тиждень одержує поступово від одного до п'ятнадцяти вжалювань, Олег мало що відчув. Змін у його стані здоров'я майже не було. 

"Після перших п'яти сеансів бджоловжалювання я приходив додому і на 2-3 години засинав. Температура тіла трохи підвищувалася. Озноб був, - розповідає Олег. - Упродовж першого курсу бджоловжалювання - у процедурні дні, понеділок, середу, п'ятницю - ставав якийсь наче притуплений і мусив хоч би пів години-годину відпочивати. Згодом усе це минулося. Бадьорість і поліпшення самопочуття настали, коли пройшов другий, а особливо - третій сеанс. Я повністю припинив приймати медикаменти, залишив у своєму вимушеному меню хворого лише вітаміни. Мої близькі зауважили, що я став емоційнішим і життєрадіснішим".

Найважливішою зміною стало поступове відновлення зору. З 10-відсоткового він став 20-відсотковим. 

"Під час апітерапії зір поволі почав змінюватися в ліпший бік. Пішла прогресивна динаміка в полі зору, - каже Олег. -  Зона, в якій я погано бачу, почала звужуватися. Зір стає контрастнішим. Відновлення прогресує. Був момент, коли я з телефону вже не міг нічого читати. А зараз деякі шрифти вже читаю сам".

Крім бджоловжалювання - по 20 ужалень тричі на тиждень, Олег ще приймає маткове молочко і настоянку личинок воскової молі.

"Я вчуся бути терпеливим у боротьбі з хворобою. Вчуся усвідомлювати, що швидкі зцілення - щаслива рідкість. Вірю в свою перемогу на недугою, до якої треба пройти чималу дорогу. І відчуваю як стаю сильнішим, окрилений бджолами", - говорить Олег.

У тренажерний зал він уже не ходить, але щодня робить фізичну зарядку і підтягується на турніку 10 разів. Це число не випадкове. Здорова людина з середнім рівнем фізичного розвитку може підтягнутися саме десять разів. Для Олега це також спосіб боротьби з діагнозом "розсіяний склероз", який він поставив собі за мету закреслити. 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів