Уперше в Україні: у Львові бійцю, який втратив дві ноги, вживили протез просто в кістку (відео)

12:18 17 квітня 2023 р.

Фото до новини

Восени авто, в якому їхав Ігор Крупнов на завдання, наскочило на міни.

У Львові імплантували протез пацієнтові прямо в кістку. Це називається остеоінтеграційним протезуванням, і має дві переваги: чутливість і функціональність.

Першу таку операцію днями провели в Національному реабілітаційному центрі НЕЗЛАМНІ. Першим пацієнтом став ветеран російсько-української війни, капітан ЗСУ, 56-річний Ігор Крупнов.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Восени авто, в якому він їхав на завдання разом з побратимами, наскочило на міни. Тоді він втратив обидві ноги. До тями прийшов лише за кілька днів після поранення. Зрадів, що лікарям вдалося зберегти йому життя

Фото - Роман Балук

Коли Ігор дізнався про нову технологію протезування, захотів бути першим в Україні пацієнтом, кому частину протеза імплантують прямо в кістку. Бо для нього важливо не просто ходити, а й бігати на великі дистанції. У 2016 чоловік подолав марафон. До важкого поранення мріяв на своє 60-річчя пробігти напівмарафон. Тепер Ігор ставить за мету на протезах здолати дистанцію у 10 км.

Новий напрям протезування українським лікарям допомагає опанувати один із провідних спеціалістів у світі – австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. У своїй країні він зробив вже майже тисячу операцій, ще пʼять сотень – по всьому світу. Його пацієнти ведуть активний спосіб життя і працюють без обмежень. Зокрема, можуть займатися фермерством чи навіть будівельними роботами.

«Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість, за допомогою якої може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходить по траві, то відчуває її м’якість, або якщо наступить на кабель чи палець дружини, то відчує це. Тому у цьому випадку вже не скаже, що не відчув, як наступив на ногу дружині», – каже професор, ортопед-травматолог Аль Мудеріс.

Операція з остеоінтеграції фактично необхідна людям, які втратили обидві кінцівки, адже використовувати класичні протези їм складно й часто боляче. Робити перші кроки на імплантованих протезах можна вже на другий день після операції. Ще за шість тижнів – повноцінно ходити. 

«Це нова ера протезування в Україні. Пишаюсь нашими медиками, завдяки яким це стало можливим саме у Львові. Такі операції тепер роблять у центрі реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN)», - зазначив мер Львова Андрій Садовий. 

«Пишаюся тим, що для наших пацієнтів, які зазнали страшних травм і у яких війна забрала звичний спосіб життя, стають доступними такі сучасні технології. Це те, що варто масштабувати, залучаючи експертів. Вдячний лікарям, які відгукуються і приїжджають допомагати. Ми бачили, як оперує відомий лікар з Австралії. Думаю, найближчим часом будуть і німці, і шведи. В подальшому впевнений, що цю практику будуть реалізовувати наші хлопці та дівчата, які мають досвід хірургічних втручань – переймуть цю технологію. Ми будемо її застосовувати по максимуму, де це можливо. Відновимо людину – людина відновить все», – зазначив під час візиту до центру НЕЗЛАМНІ міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

Сьогодні Ігор після імплантації почуває себе добре.

«Вперше за пʼять місяців він зробив перші кроки. Команда лікарів задоволена результатом. Загалом протягом цього візиту австралійського лікаря остеоінтегруючі операції зробили трьом українцям. Дякуємо усій команді, зокрема керівникам напрямків травматології - Василю Рокиті, та хірургії - Гнату Геричу за те, що робите мрії реальністю. Unbroken Ukraine: рятуємо, протезуємо, реабілітуємо українців в Україні», - додають у Першому медичному об’єднанні Львова.

Довідка

Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. За рік тут уже безкоштовно протезували 100 українців. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних.

11 квітня тут запрацював сучасний корпус реабілітації. Це 7 поверхів із  найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців. А упродовж 11-13 квітня в цьому корпусі тривав Міжнародний форум реабілітації: фахівці з усього світу – медики, експерти, представники міжнародних інституцій, фондів, європейських країн працюють разом, щоб обговорити, проаналізувати та розробити шляхи якісної реабілітації людей, що  постраждали внаслідок воєнних дій в Україні. Захід відвідали понад 800 учасників. 

Львів'янину встановили найлегший у світі протез, надрукований на 3D-принтері (відео)

У Львові почали збирати кошти на протези для незламних

У першій майстерні протезування у Львові записують у лист очікування

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів