У Львові оновили перелік цінних мозаїчних творів та уточнили адреси їх розташування

18:59 22 червня 2023 р.

Фото до новини

Тепер до цього переліку включено мозаїчні твори за 81 адресою, що розташовані на малих архітектурних формах, на фасадах і в інтер’єрах будинків.

Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

Відповідні зміни сьогодні, 22 червня, внесено до рішення виконкому «Про затвердження переліку мозаїчних творів на території м. Львова». Причиною розгляду виконавчим комітетом питання стало, зокрема, нещодавнє рішення суду, що загрожувало збереженню мозаїки на стіні Винниківського ринку, яке дозволяло виключити панно з переліку цінних мозаїчних творів.

Так, за інформацією управління охорони історичного середовища ЛМР, до переліку історичних мозаїк додали твори за 7-ма адресами: вул. Університетська, 1, вул. Коперника, 3, вул. Мучна, 22, вул. Стецька, 4, вул. Грабовського, 3, вул. Вірменська, 23 та вул. Погулянка, 26-26а. Тепер до цього переліку включено мозаїчні твори за 81 адресою, що розташовані на малих архітектурних формах, на фасадах та в інтер’єрах будинків.

Крім того, відкореговано та уточнено адреси розташування мозаїк.

«Відповідно до системи ID, корегуємо індивідуальні номери творів, уточнюємо адреси у зв’язку з технічними описками, змінюємо адреси у зв’язку з перейменуванням вулиць і додаємо нові адреси локацій, де є мозаїчні твори», - пояснила керівниця управління охорони історичного середовища ЛМР Маріанна Мороз.

Відкориговано, зокрема, і адресу розташування мозаїки на стіні Винниківського ринку:  вул. Солодова, 4 – вул. Личаківська, 51. Перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко наголошує: це панно залишається в офіційному переліку.

«Мозаїчні твори мистецтва усі залишаються у переліку. Позиція Львівської міської ради незмінна – всі мистецькі твори мають бути захищені», - наголосив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Нагадаємо, днями у ЗМІ з’явилась інформація, що Восьмий апеляційний адміністративний суд задовільнив позов підприємства «Галицький шлях» і постановив виключити з охоронного переліку панно на стіні Винниківського ринку через неправильну адресу.

«Але ж цінність мозаїки не залежить від адреси її розташування. І мистецьку вартість твору має визначати не суд. Для цього є відповідні фахівці», - наголосила радниця міського голови Львова з питань збереження культурної спадщини Лілія Онищенко-Швець.

Нагадаємо, рішення виконкому «Про затвердження переліку мозаїчних творів на території м. Львова» було прийняте у 2019 році.

У Львові до офісної будівлі доштукують багаторівневий паркінг: мозаїку Патика обіцяють не руйнувати

У Львові передадуть музею частину мозаїки «Кінескопу»

Панно Патика у Львові через 30 років стало шоколадкою

Винниківський ринок у Львові очистять від мозаїки

У Львові інвентаризують мозаїки

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів