У Львові передадуть музею частину мозаїки «Кінескопу»

13:10 29 серпня 2019 р.

Фото до новини


Фото: facebook.com/groups/hotline.lviv

Збережену частину мозаїки з паркану колишнього заводу «Кінескоп» передадуть музею «Територія Терору».

Про це повідомили у Львівській міськраді. Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко зазначив: «На території колишнього заводу «Кінескоп» компанія-забудовник розпочала будівельні роботи. Згідно з проектом, було передбачено демонтаж паркану, і на сьогодні його частина вже демонтована. Однак було виявлено, що на паркані є мозаїка».

Андрій Москаленко також розповів: «Після обстеження ми попросили компанію, щоб призупинила ремонтні роботи, аби розглянути варіант, яким чином цей паркан і цю мозаїку можна було б перенести на збереження. Це будуть не прості роботи, оскільки спочатку цю стіну треба підняти і, використовуючи спецтехніку, перевезти до музею «Територія Терору», щоб зберегти цей елемент як символ епохи, як символ мистецтва того часу.

Заступник міського голови також повідомив: «Очікуємо, що до 2 вересня всі роботи будуть завершені, і мозаїку передамо на баланс музею «Територія Терору». Мозаїка створена в 70-х роках минулого століття, авторства Володимира Патика. На ній зображено дівчину, яка тримає лампу – символ науково-технічного прогресу. Компанія-забудовник ТзОВ «Готельний комплекс Таурус» призупинила роботи і підтримує збереження стіни з мозаїкою».

Власник ТзОВ «Готельний комплекс Таурус» Юрій Канюк розповів: «Наші кроки були послідовними. Ми отримали містобудівні умови та обмеження, і це питання також розглядалося на містобудівній раді. Демонтаж паркану був передбачений проектом. Його потрібно було забрати і зробити додатковий простір. Однак, коли ці роботи набрали розголосу, ми позитивно відреагували на побажання зберегти цю стіну. Зараз роботи призупинені. Ми домовилися з генпідрядником, який виконає роботи з демонтажу мозаїки».

Завідувачка інформаційного центру музею, «Територія Терору» Анна Яценко відзначила: «Це унікальний мозаїчний рельєф для Львова, який має не тільки декоративну цінність, а й мистецьку. Мозаїка має досить цікавий сюжет, який був не типовий для часів її створення. Цінність сюжету цієї мозаїки також у нетиповій техніці її виконання — це не звичайний соцреалізм, а дуже стилізована історія. Але зараз про щось конкретне говорити поки ще рано. Ми долучаємо архіви і дослідників модернізму з метою виявлення її справжньої цінності».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів