Винниківський ринок у Львові очистять від мозаїки

13:01 13 жовтня 2021 р.

Компанія «Дари Львівщини» звернулась із позовом до виконавчого комітету Львівської міськради, аби виключити мозаїку на будинку біля «Винниківського ринку» з-під дії рішення виконкому, яке приймали для захисту мозаїчних творів від руйнування.

Про позов «Наші гроші. Львів» дізнались із ухвали Львівського окружного адмінсуду від 4 жовтня цього року. Згідно з наявною в судреєстрі інформацією, «Дари Львівщини» просить визнати протиправним та нечинним пункт 33 у «Переліку мозаїчних творів на території Львова», який виконком затвердив своїм рішенням ще у 2019 році. Про це розповіли Наші гроші.Львів, пише Dailylviv.com

Перелік уклали з метою захисту й збереження особливо цінних історичних мозаїчних творів після випадку із руйнуванням мозаїки на магазині «Океан». Тепер забудовники при виконанні будівельних робіт на об’єктах, які містять мозаїчні твори, можуть хіба проводити ремонтні роботи зазначених елементів.

До переліку включили 236 мозаїк за 74 адресами. Під 33-им номером в таблиці вказано мозаїчні твори в опорядженні фасадів та інтер’єрів будинку на вулиці Личаківська, 55.

Мова йде про мозаїчне панно середини XX століття на глухій стіні будинку, до якої примикає «Винниківський ринок» і на якій зображено двох жінок, які тримають сніп колосків і книгу, поруч також викладений орнамент.

Крім того, зліва від входу у ринок на стіні збереглось ще одне мозаїчне панно. У переліку, затвердженому виконкомом, воно розміщене під 32-им номером. Його в ухвалі суду не згадують.

«Наші гроші. Львів» намагались отримати коментар щодо позову у депутата Львівської міськради від «Європейської солідарності» Юрія Ломаги, який дуже часто представляє «Дари Львівщини» в судах. Але після надісланих запитань його помічниці ми отримали хіба фразу «адвокатська таємниця». У міській раді теж утримались від коментарів, оскільки ще не отримали позовну заяву. Підготовче засідання у справі відбудеться 25 жовтня.

Нагадаємо, ТОВ «Дари Львівщини» належать доньці депутата Львівської облради від «Європейської солідарності» Григорія Козловського. Це товариство роками орендувало два ринки Львова, Винниківський та Підзамче, які були в комунальній власності міста. Аж поки власницею цієї компанії не стала Софія Максимець, донька депутата. Тоді реєстратори внесли в реєстр нерухомості записи, що майно ринків є у приватній власності цієї компанії.

Львівська обласна прокуратура позивалась про витребування майна ринків. Але не дочекавшись рішення у цій справі, Львівська міськрада вирішила укласти мирову угоду із «Дари Львівщини», погодившись на скромну виплату у 18,53 млн грн.

Про мозаїчні твори

У дисертаційній роботі Наталії Піддубної, доцента інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», вказано, що автори та виконавці мозаїчного панно на вул. Личаківській, 55 не встановлені. Панно створили в середині XX ст. Загалом стан збереженості незадовільний через тріщини і втрати невеликих фрагментів твору.

Скрін із дисертації Наталії Піддубної

Натомість автором панно при вході на ринок є Олександр Кашеваров. Його створив у 1970-х рр. Стан панно також незадовільний через втрати і втручання – прорублене вікно.

dailylviv.com

До теми

14:21 15 жовтня 2021 р.

Енкаведисти добивали повстанців прикладами гвинтівок чи автоматів: перепоховання на Львівщині

15 жовтня у селі Соколівка Буської територіальної громади Золочівського району, перепоховали віднайдені рештки 16-ти воїнів Української повстанської армії.

Рубрика: Історія

13:29 15 жовтня 2021 р.

Повернувся з Галичини в Росію переконаним націоналістом: зізнання Гната Хоткевича під тортурами НКВД

Дослідники опублікували в мережі документи зі справи розстріляного митця Гната Хоткевича. Його засудили у 1938 році за сфабрикованим звинуваченням.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Рубрика: Ситуації і пригоди

100 днів ринку землі у Львівській області

Рубрика: Економіка

Маркетплейс для провайдерів, влади та ГО

Рубрика: Освіта і наука

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Депутат ЛМР Сергій Івах про комунальне майно і не тільки

Рубрика: Політика

Всі відео розділу