У хорватському місті Ловран встановили пам’ятник Франку авторства Одрехівських

19:02 23 жовтня 2022 р.

Фото до новини

Проєкт пам’ятника робоча група ЛОВА напрацювала ще у липні минулого року.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише Dailylviv.com.

У хорватському місті Ловрані, де у 1909 році відпочивав Іван Франко, встановили пам’ятник поету.

«Символічне повернення Івана Франка у Хорватію: на узбережжі Адріатичного моря відкрили пам'ятний знак нашому видатному земляку.

У хорватському місті Ловран він проходив оздоровлення й черпав сили та натхнення для нового творчого злету. Тепер на згадку про українського письменника і мислителя поруч з історичною набережною Лунґомаре встановлена символічна скульптурна композиція «Поет і Птах». Вона втілює життєвий і творчий шлях Івана Франка, а в умовах сьогодення – демонструє українську сміливість і прагнення до здобуття щасливого майбутнього», – повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

«Обласна адміністрація відповідала за розробку пам’ятного знаку, а його встановлення, постамент та доброустрій забезпечили місцеві меценати міста Ловран. Наукову концепцію  проєкту та обґрунтування символічних сенсів розробив доктор Богдан Тихолоз, директор Дому Франка (Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка).

Цей проєкт постав з ініціативи Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Хорватія Василя Кирилича, Львівська ОВА підтримала ідею на всіх етапах – і фінансово, і організаційно. У робочу групу увійшли представники департаменту з питань культури, національностей та релігій, управління капітального будівництва, Дому Франка та автори композиції Володимир та Василь Одрехівський», – розповів заступник начальника Львівської ОВА, зокрема, з питань культури Іван Собко.

Урочисте відкриття пам’ятного знаку відбулося сьогодні з нагоди Першого парламентського саміту Кримської платформи за участі Голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та Голови Хорватського Сабору Гордона Яндроковича.

«Дякую усім причетним до втілення цього важливого проєкту, зокрема, Посольству Хорватії в Україні, Дому Франка, Муніципалітету Ловрана, Верховній Раді України та авторам композиції – Володимиру й Василю Одрехівським.

Ця подія – підтвердження наших історичних взаємин, знак солідарності й поваги між українським та хорватським народами. Також дякуємо за всю підтримку, яку Хорватія надає Україні від початку повномасштабного вторгнення», - додав Максим Козицький. 

У Львові інавгурували ректора академії мистецтв

У Львові встановили пам’ятник Богдану-Ігорю Антоничу

Львівську національну академію мистецтв очолив скульптор

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини