Художник Оленка Малашенко безкорисно розмалювала стіни львівської школи-інтернату №2

18:00 26 червня 2015 р.


Фото: iPress.ua

живописець організовує майстер-класи з малювання в «Комуні» й художні шкілки для дітей та дорослих.

Львівська художниця Оленка Малашенко вирішила займатися благодійністю – безплатно навчати малюванню дітей із сирітських будинків. Поки що вона зробила перший крок до своєї мрії – розмалювала кімнату для хлопчиків в загальноосвітній школі-інтернаті № 2 у місті Львові. дівчина розповіла:

«Давно хотіла чимось допомогти цим діткам. Мені подобається розмальовувати стіни, але раніше я не ризикнула б, адже треба мати певні заощадження, щоб виділити час на таку роботу.

Спочатку я пропонувала директору інтернату проводити гуртки з малювання, але сказали, що такі люди є в школі, зате немає кому розмалювати стіни. Тож я взялася за цю справу.

Давно таким займаюся. Це захід, який може привабити багатьох людей також стати благодійниками. Що більше нас буде – то більшим буде результат.

Щоправда, благодійництво – це досить ризикована справа. Але мені приємно бути з дітьми. Я тут знайшла багато друзів. Це такий скарб, який не купиш за гроші». 

Оленка навчалася на дизайнера в київському архітектурному виші. Вже три роки, як переїхала до Львова. Вона організовує майстер-класи з малювання в «Комуні», художні шкілки для дітей та дорослих.

Раніше співпрацювала з студією «Прищіпка», пізніше відкрила власну майстерню і проводить виставки. Найбільше їй подобається малювати – архітектуру і портрети. 

У школі-інтернаті Олена малює пейзажі. На стінах, які раніше були покриті звичайною зеленою фарбою, зараз гірська природа – карпатські ліси із розлогими галявинами, за якими видніються і самі гори.

Каже, ідеї для картин підбирає так, щоб у дітей було відчуття простору і свободи. У цій кімнаті житимуть хлопчики-першокласники.

Оленка зазначила: «Мої зображення не перемальовані. Цей ескіз розроблявся, щоб було відчуття простору. Тут олені в лісі. Різні дороги, стежки я намалювала символічно. У нас в житті багато доріг – якісь легші, якісь важчі і нам їх усі треба пройти».

Робота над малюванням тривала десять днів. За цей час до Олени приходили друзі, знайомі, які допомагали принести воду, нанести фон і таке інше. Також приходили і самі діти з інтернату. Художниця розповіла:

«Спочатку дивилися, а потім самі малювали. Звичайно, їх робота не є ефективною, але я стежила за ними, вчила, мені приємно, що можу з ними подружитися. Сама бачу, що ще десь можна тваринку домалювати, але вже втомилася.

Як художниця працюю сама, але є багато рутинної роботи, де треба фон прокрити або замалювати якусь площу стіни. Коли приходили друзі, я паралельно навчала їх, як можна зображення робити об’ємним. Одна дівчинка допомагала і сказала, що тепер візьме мої ескізи в соціальних мережах і буде перемальовувати».

За її словами, на цю справу пішло близько 1500 грн, з яких 900 грн пожертвували люди, які відгукнулися на прохання дівчини в соціальних мережах, а ще 400 грн на матеріали дала адміністрація закладу.   Дівчина каже, що в певному сенсі ризикнула, взявшись розмальовувати цілу стіну, адже це затратно як фінансово, так і за часом. До цього на стінах малювали лише окремі художні композиції.

«Набагато легше малювати невеличкі зображення – смайлики, живчики, Божі корівки чи травичку, а цілі картини займають час і ти ніколи не знаєш точно, скільки на це піде коштів, – зазначає Олена. – У мене тут завжди закінчується фарба. Загалом що більше фарб – то більше роботи і відповідно часу. Якщо матеріалів на 2 тис грн., то відповідно і більше сил. Для розуміння якщо картини малювати на комерційних засадах, то це коштує 600-800 грн/кв м».

Щоб завершити свою роботу, вона відмовилася від основної прибуткової діяльності. Пояснила:  

«Робила спроби поєднувати – зранку малювала портрет, а сюди приходила малювати стіни. Але було дуже важко. Я себе швидко виснажила і усвідомила, що таку роботу треба якось розряджати.

У якийсь момент здалося, що вже не хочу таким займатися, але з іншої сторони я бачу в цьому сенс. Давно виношувала це в своєму серці. Пазли самі склалися. Я хотіла допомогти, а мене поставили перед фактом: хочете – малюйте стіни», 

Тепер вона хоче надихнути інших: «Думаю, що це впливає. Ми не зациклюємося на своїх проблемах, а щось робимо корисне для інших. Розвинуті країни, до прикладу, багато займаються благочинністю. Це ж від Бога – бути корисним для інших». 

Олена має ще кілька заготовок-ескізів. Наступного разу вона планує розмальовувати доми престарілих та лікарні.

Художниця наголошує: «Усім подобається творчість. Усі люблять допомагати, але не всі люблять організовувати. Якщо чесно, я теж, але хтось це має робити. Я ризикнула».

Про це повідомили сьогодні, 26 червня, в інтернет-видання «iPress.ua».

До теми

08:42 14 травня 2021 р.

На Львівщині на одну народну артистку стало більше

У Львівському академічному обласному музично-драматичний театрі ім. Ю. Дрогобича (м. Дрогобич) відбувся бенефіс народної артистки України Надії Цибульської, під час якого заступник голови Львівської ОДА Іван Собко вручив актрисі державну нагороду «Народна артистка Україна».

Рубрика: Культура

19:19 13 травня 2021 р.

У Львові на честь Папи Римського Івана Павла ІІ планують перейменувати вулицю і площу

У червні цього року виповнюється 20 років, як Папа Римський Іван Павло ІІ з пастирським візитом відвідав Україну, зокрема Львів. З нагоди цього місто готує програму заходів, серед яких, зокрема, планують перейменувати одну із львівських вулиць, а також площу.

Рубрика: Культура

15:08 12 травня 2021 р.

Світові зірки джазу приїдуть до Львова на Leopolis Jazz Fest 2021

Фестиваль Leopolis Jazz Fest 2021 стане першою великою концертною подією, яка пройде в Україні з початку пандемії. Закордонні артисти, зірки джазу, підтвердили свою готовність приїхати для Львова та чекають на зустріч зі слухачами.

Рубрика: Культура

13:44 12 травня 2021 р.

Андрій Макаревич виступив у Львові з аншлагом

Російський музикант і лідер рок-гурту "Машина часу" Андрій Макаревич відвідав Львів, а також виступив із джазовим проєктом YO5 на відкритому повітрі у клубі FESTrepublic.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Презентація проєкту «Порфирій Бажанський. Від рукопису до аудіосеріалу»

Рубрика: Культура

Рейдерське захоплення 1,5 га дороги та приватних ділянок у Давидівській ОТГ

Рубрика: Кримінал

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу