​Відрядження судді: круїзний лайнер на Карибах замість конференцзалу у Відні

16:34 5 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Суддя мав обговорювати питання допомоги переселенцям та дітям сиротам з України, а не відпочивати з цивільною дружиною в іншому кінці світу.

Сьогодні Вища рада правосуддя задовольнила подання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка та надала згоду на утримання під вартою судді Броварського міськрайонного суду Київської області Володимира Сердинського. Про це повідомила пресслужба ВРП, пише Dailylviv.com.

27 вересня 2023 року судді було вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 Кримінального кодексу України, а саме висловленні службовою особою, яка займає відповідальне становище, прохання надати неправомірну вигоду для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої влади та службового становища та одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданої влади та службового становища.

Отже, Володимир Сердинський підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Вища рада правосуддя вважає, що мотиви, наведені у поданні, є обґрунтованими, підтверджуються наданими Раді матеріалами, які містять конкретні факти і докази, що можуть свідчити про вчинення суддею суспільно небезпечного діяння, визначеного Кримінальним кодексом України. Подання відповідає вимогам закону, містить обґрунтування необхідності застосування до судді такого запобіжного заходу, як утримання під вартою.

Розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу, зокрема у вигляді тримання під вартою, здійснюється слідчим суддею, судом.

Центр протидії корупції нагадав, що у судді Сердинського під час обшуків знайшли його портрет в образі Цезаря. Під час засідання ВРП озвучили багато цікавих фактів.

Зокрема, як пишуть колеги з Автомайдану, навесні цього року суддя впродовж 18 днів відпочивав зі своєю цивільною дружиною на круїзному лайнері на Карибах. 

Взагалі-то суддя у цей час мав бути на конференції у Відні. Мав би обговорювати питання допомоги переселенцям та дітям сиротам з України. Але на конференцію, завдяки якій суддя і отримав дозвіл на виїзд, Сердинський, вочевидь, не потрапив. Бо не міг згадати ані програму конференції, ані її учасників, ані навіть як точно добирався до Відня.

Крім цього, під час затримання суддя хотів знищити речові докази. Коли працівники НАБУ і СБУ прибули до квартири Сердинського для проведення обшуку, він не відчиняв двері, телефонував знайомим зі вказівками знищити докази та викидав речі з вікна. 

Під час обшуків суддя звʼязався з матірʼю своєї співмешканки, якій скинув через вікно квартири особисті речі та просив забрати з гаража все майно, в тому числі кошти з шафи. 

У шафі детективи знайшли 9 тисяч грн і 11,6 тисячі доларів, розподілені частинами в різні конверти, в тому числі й неправомірну вигоду (4 тисячі доларів) у двох конвертах.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів