Ексголову Верховного Суду Всеволода Князєва обвинуватили в отриманні майже 2 млн неправомірної вигоди

20:38 4 жовтня 2023 р.

Фото до новини

Слідство завершено - попереду суд.

Про це повідомило НАБУ, пише Dailylviv.com.

3 жовтня 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою голови Верховного Суду (Всеволода Князєва - Dailylviv.com) - в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі. 

Кваліфікація: ч. 4 ст. 368 КК України.

За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен (Костянтин Жеваго - Dailylviv.com) придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату (далі — ГЗК) у чотирьох компаній (далі – колишні акціонери). 18 років потому колишні акціонери звернулися до господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції ГЗК. Проте суд відмовив у задоволенні вимог. 

У 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. 

Аби не допустити втрату акцій, на початку березня 2023 року бізнесмен (Костянтин Жеваго - Dailylviv.com) вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного Суду. Впродовж березня-квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 млн дол. США (1,8 млн дол. США – суддям Верховного Суду, решта – як «оплата» посередницьких послуг).

Врешті-решт, Верховний Суд у квітні 2023 року ухвалив рішення на користь бізнесмена. Під час слідчих дій, НАБУ і САП задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн дол. США.

15 травня 2023 року під час отримання другого траншу у 450 тис. дол. США голову ВС (Всеволода Князєва - Dailylviv.com) і адвоката було викрито «на гарячому».

16 травня 2023 року НАБУ і САП повідомили голові Верховного Суду (Всеволоду Князєву - Dailylviv.com) та адвокату про підозру.

3 серпня 2023 року НАБУ і САП повідомили про підозру власнику групи «Фінанси і кредит» (Костянтину Жевазі - Dailylviv.com) .

Розслідування стосовно адвоката виділили в окреме кримінальне провадження.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів