Українські громадяни складали більшість російської диверсантської мережі у Польщі

11:37 30 серпня 2023 р.

Фото до новини

Агентство внутрішньої безпеки затримало 16 осіб, підозрюваних у шпигунстві на користь Росії.

Зі 16-тьох учасників найбільшої в історії російської розвідувальної мережі, яка діяла в Польщі, що її розкрили Агентство внутрішньої безпеки та Люблінська національна прокуратура, аж 12 є громадянами України. Деякі з них – як встановила Rzeczpospolita – мають у Польщі статус біженців від війни, а деякі вже раніше перебували в Польщі. Про це інформує Dailylviv.com.

Масштаб діяльності української шпигунської мережі показує, що «у Польщі є величезна проблема». 

– Наші служби мають проникнути в середовище іноземців зі Сходу, їхні групи в Інтернеті, – вважає генерал Вальдемар Скшипчак, колишній командувач Сухопутними військами.

У чутливій зоні – на Підкарпатті, куди ходять потяги з допомогою для України – шпигуни, завербовані ГРУ, російською військовою розвідкою, встановлювали камери на залізничних маршрутах і готували диверсії.

Перших дев'ятьох учасників мережі польські спецслужби затримали в березні. Сенсаційну інформацію про те, що ядром угруповання були українці, повідомила газета «Вашингтон пост», вказавши також, що серед отриманих ними замовлень були, зокрема, сходження з рейок потягів зі зброєю в Україну, підпали і, навіть, вбивства.

Шпигунську мережу розкрили після того, як перехожий зауважив об’єктив камери серед дерев уздовж важливої ​​ділянки колії біля мосту, де потяги змушені сповільнювати швидкість. Камера живилася від сонячної енергії, транслювала онлайн-відео, яке відкривалося за допомогою пароля.

Завдяки даним камери та телефонним журналам польські слідчі встановили першого учасника шпигунської мережі, який вказав інших та «опікуна».

"Мета Росії полягала в тому, щоб перервати транзит зброї через Польщу, на яку припадає понад 80 відсотків військової техніки, що постачається в Україну", - оцінює американське видання, визнаючи, що це може змінити хід війни.

Польські служби ретельно оберігали інформацію про те, що 75% шпигунської складалася з українців, щоб не викликати антиукраїнських настроїв.

 – Серед людей, які втекли з України від війни, були представники російських служб, які мали перебувати в Європі. Росія не втратить таку можливість. І це не єдина мережа, яку виявило Aгентство внутрішньої безпеки, я припускаю, що їх є декілька, - пояснює генерал Скшипчак.

Підозрювані в шпигунстві встановили щонайменше півсотні прихованих камер на важливих трасах і залізничних вузлах Польщі, фіксуючи там рух транспорту з військовою та іншою допомогою для України. Це стосується головним чином ділянок залізничних шляхів у Підкарпатському воєводстві, зокрема, в околицях аеропорту поблизу Жешува. Також вони стежили за складами, де зберігалися боєприпаси, техніка для України. Отримані зображення та інша інформація передавалися російським спецслужбам. За даними польських силовиків, підозрювані також готувалися до диверсійних дій з метою паралізувати постачання техніки, зброї та допомоги Україні.

Арешти російських шпигунів у Польщі, які готували диверсі

У Підкарпатському воєводстві - на залізниці і в аеропорту - готували диверсію на замовлення спецслужб РФ

Хакери атакували польську залізницю: вмикали сигнал тривоги та російський гімн

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів