Біженцям з України продовжать перебування в Польщі після 24 серпня 2023 року

19:21 17 квітня 2023 р.

Фото до новини

Легальне перебування громадян України, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 року, буде продовжене й після 23 серпня 2023 року.

Як повідомляє Yavp.pl, це випливає із ухвалених минулого тижня Сеймом поправок до спецзакону про допомогу біженцям з України. Згідно з цими поправками, легальне перебування біженців з України у Польщі буде продовжено до 4 березня 2024 року. На сьогодні поки кінцевою датою є 24 серпня 2023 року.

Також проголосовані зміни регулюють становище українських учнів у Польщі. Вони зможуть навчатися тут довше  і легально перебувати в Польщі (неповнолітні з батьками або законними опікунами). Учні початкових та середніх шкіл (szkół podstawowych i ponadpodstawowych) – до 31 серпня 2024 року, а випускники старших класів (матуристи), які складатимуть іспити – до 30 вересня 2024 року.

Наразі українським біженцям гарантований притулок у Польщі до 24 серпня 2023 року, тобто 18 місяців з моменту початку війни в Україні.

Нагадаємо, з 1 квітня 2023 окремі біженці з України в Польщі зможуть подаватися на карти побиту. Це ті, хто:

- офіційно працевлаштовані/працевлаштуються в Польщі,

- виконуватимуть тут висококваліфіковану роботу (науковці, інженери, айтівці і т.д),

- відкриють чи вже відкрили підприємницьку діяльність.

Для отримання карти тимчасового побиту біженцям достатньо буде подати лише заяву та супроводжуючі документи. На відбитки пальців їх не викликатимуть, оскільки ті братимуть з реєстру PESEL. Відтак це має дещо прискорити процедуру отримання рішення. Тільки в особливих випадках заявників можуть викликати на особистий візит до уженду воєвудського.

У Польщі близько 3,5 млн біженців з України, - маршалок Сейму

Польща переходить на другий етап допомоги українським біженцям: що змінилося

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів