Кабмін відклав створення реєстру олігархів

10:34 22 вересня 2023 р.

Фото до новини

Зокрема, реєстр олігархів вирішили створити аж через три місяці після закінчення війни.

Кабінет міністрів вніс зміни до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами). Зокрема, реєстр олігархів вирішили створити аж через три місяці після закінчення війни.

Про це йдеться в урядовому розпорядженні №827-р від 19 вересня, пише Dailylviv.com

Відповідно до нього, функціонування та наповнення Реєстру олігархів планується через три місяці з дня припинення/скасування воєнного стану.

Раніше реєстр мали створити через три місяці з дня опублікування висновку Венеційської комісії до закону про олігархів.

Як повідомлялося, Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) дійшла висновку, що так званий "закон про олігархів", ініційований Офісом президента Володимира Зеленського, не може застосовуватися в існуючому вигляді і рекомендувала Україні застосувати системний, а не індивідуальний підхід для боротьби з цим явищем, а також виконати низку рекомендацій.

Хоча раніше міністр юстиції Денис Малюська стверджував, що Венеційська комісія рекомендувала відкласти імплементацію так званого закону "про олігархів" через війну.

Водночас агентство Bloomberg зауважувало, що внаслідок повномасштабного вторгнення РФ українські олігархи втратили активи та політичний вплив, через що фактично перестали бути олігархами. Водночас зберігаються ризики появи нових олігархів, що може поставити під загрозу зовнішнє фінансування повоєнної відбудови України. 

Енергетику України тримають під контролем п'ять олігархів, яким не потрібен ринок - екснардепка

Держава згадала, що віддала олігархам понад 16 тисяч кілометрів газорозподільчих мереж

Російська рулетка для олігархів України

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів