Венеціанська комісія схвалила український закон

15:28 8 грудня 2017 р.


Фото: nikorupciji.org

Експерти рекомендували «видовжити» перехідний період для імплементації мовної статті.

Венеційська комісія нарешті ухвалила рішення щодо скандальної «мовної» статті закону «Про освіту». Загалом її експерти не підтримали звинувачення з боку Угорщини. В міністерстві освіти і науки України запевнили: «Комісія прийняла аргументацію української сторони щодо закидів, ніби мовна стаття Закону «Про освіту» звужує права представників національних меншин».
Щоправда, Венеційська комісія рекомендувала Україні «видовжити» перехідний період для імплементації мовної статті закону про освіту. Наразі у ньому зазначено, що повноцінно в силу мовна стаття має вступити у 2020 році, але міністерство освіти і науки України погодилось подовжити цей період.
«Комісія також підкреслила, що Україна має максимально широко використати можливості пункту 4 статті 7, що МОН  і планує зробити», – зазначено також у повідомленні міністерства освіти і науки України.
У ньому також наголосили, що найголовніша теза висновку полягає в тому, що стаття 7 є рамковою та підлягає подальшій деталізації, зокрема, у Законі «Про загальну середню освіту». У міністерстві освіти запевнили: «Ми цілком згодні з цим твердженням. Спільно з національними громадами МОН працюватиме над подальшою розробкою різних підходів до навчання меншин, з урахуванням їхніх освітніх потреб. Основна ціль – забезпечити достатній рівень володіння як державною, так і рідною мовами», – кажуть у міністерстві освіти.

dailylviv.com

До теми

12:41 16 вересня 2021 р.

Як працюватимуть заклади освіти з 20 вересня – уряд запровадив нові карантинні обмеження

На Урядовому порталі оприлюднено зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. №1236 і від 29 червня 2021 р. №677, що запроваджують нові карантинні обмеження для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Рубрика: Наука і техніка

11:49 15 вересня 2021 р.

За успішну сертифікацію педагогам дадуть 20% до заробітної плати

З 20 вересня до 12 листопада 2021 року триватиме третій етап пілотної сертифікації вчителів початкових класів – вивчення практичного досвіду роботи педагогів. Цьогоріч участь у ньому візьме 1171 вчитель, який успішно пройшов другий етап сертифікації – самооцінювання власної педагогічної майстерності.

Рубрика: Наука і техніка

20:57 14 вересня 2021 р.

20 шкіл Львівщини з 17 територіальних громад одержать 40 млн грн (список): найбільше - у Зубрі

Комісія з розгляду проєктів Міністерства освіти і науки України визначила перелік шкіл, які отримають фінансування у межах Урядової програми «Спроможна школа для кращих результатів».

Рубрика: Наука і техніка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Вакцинація від COVID-19: міфи, правда, статистика

Рубрика: Медицина

Білоруські опозиціонери у Львові

Рубрика: Політика

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу