"Модельні в'язниці" за найліпшими західноєвропейськими практиками створять під Києвом та Львовом

22:50 19 січня 2021 р.

Міністр юстиції Денис Малюська дивує своєю неординарністю

Міністр юстиції Денис Малюська дивує своєю неординарністю

Під Києвом і Львовом будуть побудовані нові слідчі ізолятори. У Міністерстві юстиції України почали підготовку проєктної документації.

Про це в ефірі програми "Официальный разговор" на телеканалі "Дом" 19 січня повідомив міністр юстиції України Денис Малюська, пише DailyLviv.

Кращі західноєвропейські практики будуть апробовані в "модельній в'язниці", яку глава Мін'юсту обіцяє запустити наступного року, і де буде новий підхід як до персоналу, так і до тих, хто буде там перебувати. Там будуть тестувати все, що придумано в світі, і все, що придумає відомство.

"Акцент буде на нормальність, тобто ми маємо нормалізувати людину, щоб вона звикала до нормального життя. Зараз у в'язниці він навпаки відвикає від нормального життя, за нього готують їжу, йому подають, його дисциплінують, він сидить або в камері, або на годину виходить на вулицю "потинятись" двориком — це не адаптація людини до нормального життя, це навпаки його деградація. Вона не готова до нормального життя. А в Північній Європі діє принцип нормальності, тобто людина має, наприклад, сама рахувати якісь свої гроші, сама їх заробляти, сама готувати собі їжу", — поділився ідеєю міністр юстиції.

У в'язницях змінять і систему охорони за периметром. В "модельній в'язниці" буде впроваджена динамічна охорона, коли співробітники пенітенціарної системи стежитимуть за безпекою зсередини. Як в Європі, де повсякденним заняттям є гра ув'язнених і охоронців у футбол.

"Ми повністю змінюємо все, що пов'язано з системою виконання кримінальних покарань. Там вже багато людей звільнені. Ми, як і планували, як і декларували на початку цього процесу, що не звільняємо людей просто так, ми звільняємо з тим, щоб зробити більш ефективними, підняти зарплати тим, хто залишиться. Це теж було зроблено. Ми будемо прагнути відкидати все, що нам не потрібно, все, що не є ефективним, і все, що може бути замінено комп'ютером", — акцентував керівник Мін'юсту.

Львів стане одним з пілотних міст, де продаватимуть в'язницю

dailylviv.com

До теми

13:20 27 лютого 2021 р.

Поблизу джерела на вул. Замковій у Львові викрили закладника наркотиків

26 лютого оперативники кримінальної поліції Львівського районного управління поліції поблизу джерела на вулиці Замковій виявили чоловіка, який саме робив закладки наркотичних речовин.

Рубрика: Закон

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Паркувальний рекет у Львові: як захиститися

Рубрика: Ситуації і пригоди

Знущання над тваринами на Львівщині

Рубрика: Ситуації і пригоди

Фортецю у Миколаєві віддають під кар'єр

Рубрика: Культура

Податковий майдан. Версія 3.0. Львів готовий

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу