У Львові до невпізнаваності зіпсували віллу, яку збудував Левинський за проєктом Захаревича

10:15 5 червня 2022 р.

Виконавчий комітет міськради заслухав інформацію щодо самовільних робіт у пам’ятці місцевого значення – віллі на вул. Котляревського, 47 у Львові.

Про це інформує ЛМР, пише Dailylviv.com.

На засідання викликали і представника ОСББ, якого попередили: якщо за 2 тижні не буде задекларовано варіантів повернення пам’ятки до автентичного вигляду, незаконні добудови демонтують примусово.

У будинку на вул. Котляревського, 47 (ОСББ «Ірис») без жодних дозволів та погоджень добудували веранду на 2-му поверсі та засклили терасу. Через спотворення пам’ятки архітектури міська адміністративна комісія при виконкомі ЛМР ще торік оштрафувала ОСББ на 170 тис. грн. Однак штраф так і не сплатили. Крім того, управління охорони історичного середовища звернулося до суду з позовною заявою до щодо відновлення пам’ятки архітектури. Також скеровано звернення в прокуратуру. 

Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач розповів про масштаби втручань, які здійснено тут за останні роки.

З дворового фасаду на висоту трьох поверхів було добудовано скляну конструкцію – до 20 квадратних метрів. На цю конструкцію жодних дозвільних документів не видавали, її не вводили в експлуатацію. На неї просто отримали право власності, яке видала Чернівська сільська рада Мостиського району. Реєстратор ще й зареєстрував право власності на об’єднання співвласників. Юристам зрозуміло – це схема. Не юристам теж очевидно: якби було все гарно й законно – не треба було б їхати в Мостиський район. 

Проте це не єдина над/прибудова. Збоку будинку є ще одна конструкція. Тут ситуація складніша – ще у 2006 році міжвідомча комісія Франківської адміністрації погодила проєкт. За ним це мала бути легка ажурна конструкція, яка би гармоніювала з виглядом будинку. Але результат традиційний – значно масивніша споруда зі збільшеною площею: плюс три квадратні метри для такого об’єму – це суттєво», – пояснив Любомир Зубач. 

Окрім того, в будинку-пам’ятці ще й встановили пластикові вікна. 

Аби дати змогу власнику приміщень напрацювати комплексний варіант повернення фасадів будинку до автентичного вигляду, залучивши управління охорони історичного середовища та архітекторів, виконком відтермінував рішення про примусовий демонтаж прибудов на 2 тижні. 

Довідка

Будинок на вул. Котляревського, 47, віллу Дзядоня Дзелінського, збудувала в 1903-1906 році фірма Івана Левинського за проєктом Альфреда Захаревича.

У Львові демонтували незаконну добудову до вілли Бачевських

У міськраді оштрафували львів’ян за пластикові вікна

Адмінкомісія оштрафувала за пластикові вікна трьох львів’ян

21 га в історичному центрі Львова суд дозволив перезабудовувати по-новому

У Львові руйнують віллу-взірець національного стилю, щоб збудувати комерційний об'єкт

 

dailylviv.com

До теми

21:46 17 червня 2022 р.

У суботу Львів прощається з трьома Героями: Тарасьєвим, Скакуном, Томківим

Завтра, 18 червня, Львів прощатиметься з трьома Героями – Олексієм Тарасьєвим, Ігорем Скакуном та Ростиславом Томківим, які загинули у бою з російськими загарбниками.

Рубрика: Історія

18:52 9 червня 2022 р.

Держархів Львівщини оголосив збір документів і свідчень про російсько-українську війну

У Державному архіві Львівської області з нагоди Міжнародного дня архівних установ Державний архів Львівської області презентував виставку присвячену документуванню воєнних подій повномасштабної війни російської федерації в Україні.

Рубрика: Історія

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Гола правда за лаштунками театру опери і балету у Львові

Рубрика: Культура

Молодь і тютюн: ситуація у Львові

Рубрика: Освіта і наука

БФ викупить для громади стадіон Торпедо

Рубрика: Економіка

Фотовиставка “Євромайдан у Донецьку

Рубрика: Політика

Звіт депутатів Львівської обласної ради від фракції Народного Руху України

Рубрика: Політика

Всі відео розділу