У Палаці архиєпископів під Львовом зупинили несанкціоноване встановлення металопластикових вікон

19:36 2 травня 2020 р.

У соцмережах голова Благодійного фонду "Спадщина.UA" Ганна Гаврилів повідомила, що в будівлі 1730-го року замінюють вікна на металопластикові.

"Фахівці департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА з’ясували, що жодних дозволів ані в облдержадміністрації, ані в ДАБІ, ані в Міністерства культури на заміну вікон або будь-які інші роботи на пам'ятці архітектури 18 століття погоджено не було. Відтак, жодних документів, зокрема проектно-кошторисної документації, до вищеперелічених установ не надходило.  Без таких документів не може відбуватися жодна реставрація", - так відреагували на повідомлення в соцмережає в ЛОДА.

"Ми вивчаємо ситуацію і призупиняємо всі роботи на палаці Архієпископів в Оброшиному Пустомитівського району", - наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Комплекс палацу Архієпископів в селі Оброшине (ох.ном 477) після Другої світової передали в користування навчальній установі. Сьогодні це - Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН, який належить до Міністерство освіти і науки України.

У 2018 році цей палац перекрили черепицею - також без жодних на те дозволів, а цього року міняють вікна.

За словами голови сільської ради села Оброшине Андрія Мерцала, надалі в керівництва інституту є бажання встановити в будівлі опалення.

"Та наразі всі бажання доведеться відкласти. Я розумію, що і перекриття, і заміну вікон, десь так з господарської точки зору, вони, можливо, робили, аби врятувати від затікання, аби тимчасово. Така логіка призводить до зумисного знищення пам'яток і грубого порушення закону. Я наполягаю, що в цій країні має нарешті працювати закон! Пам'ятки не можна нищити, як собі хто уявляє красу і на скільки йому вистачить грошей! Наразі ми готуємо кілька наступних кроків у напрямі збереження культурної спадщини в області. Будуть зміни, буде більше відкритості, буде більше комплексних речей і підходів", - додає Юрій Холод.

dailylviv.com

До теми

22:30 25 листопада 2021 р.

На місці центральних залізничних кас у Львові інвестору пропонують відкрити книгарню

Сесія Львівської міської ради затвердила інвестиційний проект «Створення книгарні з читацьким залом та мистецькими елементами на вул. Академіка В. Гнатюка, 20-22». Рішення підтримало 39 депутатів.

Рубрика: Культура

13:48 24 листопада 2021 р.

Чи потрібно хлопчикам гратися з ляльками?

Основними причинами короткочасного інтересу до ляльок у хлопчиків часто бувають допитливість, турбота про слабких, потреба у затишку, проживання певних життєвих ситуацій.

Рубрика: Культура

13:46 23 листопада 2021 р.

Як правильно вибрати картини для дитячої кімнати

З самого народження батьки намагаються оточити свою дитину виключно корисними речами. При цьому сила сприйняття дитини безпосередньо залежить від її віку. При облаштуванні кімнати варто спиратися на захоплення малюка та підкреслювати їх дрібницями. Гарним доповненням до інтер'єру стануть картини. А ми розповімо, як вибрати їх для дитячої кімнати.

Рубрика: Культура

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Пів млн на сенсорний сад замість притулку для собак

Рубрика: Ситуації і пригоди

Правда про лікарню швидкої меддопомоги у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Тиск на релігійну громаду Гефсиманія

Рубрика: Культура

Рейд "Урок" у Львівській області

Рубрика: Ситуації і пригоди

Парки Львівщини: реконструкція та будівництво

Рубрика: Економіка

Всі відео розділу