У Палаці архиєпископів під Львовом зупинили несанкціоноване встановлення металопластикових вікон

19:36 2 травня 2020 р.

Фото до новини

У соцмережах голова Благодійного фонду "Спадщина.UA" Ганна Гаврилів повідомила, що в будівлі 1730-го року замінюють вікна на металопластикові.

"Фахівці департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА з’ясували, що жодних дозволів ані в облдержадміністрації, ані в ДАБІ, ані в Міністерства культури на заміну вікон або будь-які інші роботи на пам'ятці архітектури 18 століття погоджено не було. Відтак, жодних документів, зокрема проектно-кошторисної документації, до вищеперелічених установ не надходило.  Без таких документів не може відбуватися жодна реставрація", - так відреагували на повідомлення в соцмережає в ЛОДА.

"Ми вивчаємо ситуацію і призупиняємо всі роботи на палаці Архієпископів в Оброшиному Пустомитівського району", - наголошує заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Комплекс палацу Архієпископів в селі Оброшине (ох.ном 477) після Другої світової передали в користування навчальній установі. Сьогодні це - Інститут сільського господарства Карпатського регіону НААН, який належить до Міністерство освіти і науки України.

У 2018 році цей палац перекрили черепицею - також без жодних на те дозволів, а цього року міняють вікна.

За словами голови сільської ради села Оброшине Андрія Мерцала, надалі в керівництва інституту є бажання встановити в будівлі опалення.

"Та наразі всі бажання доведеться відкласти. Я розумію, що і перекриття, і заміну вікон, десь так з господарської точки зору, вони, можливо, робили, аби врятувати від затікання, аби тимчасово. Така логіка призводить до зумисного знищення пам'яток і грубого порушення закону. Я наполягаю, що в цій країні має нарешті працювати закон! Пам'ятки не можна нищити, як собі хто уявляє красу і на скільки йому вистачить грошей! Наразі ми готуємо кілька наступних кроків у напрямі збереження культурної спадщини в області. Будуть зміни, буде більше відкритості, буде більше комплексних речей і підходів", - додає Юрій Холод.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини