Ізраїльська безпека: у Львові затвердили нові стандарти будівництва житла

23:30 13 травня 2022 р.

Фото до новини

Мерія затвердила стандарти, за якими будинки в місті відтепер зводитимуть із урахуванням виникнення різних надзвичайних ситуацій. Нові норми підтримав сьогодні виконавчий комітет Львівської міської ради.

Про це інформує пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com. 

Нові стандарти передбачають посилену безпеку, зокрема адаптацію підземних паркінгів та інших приміщень для укриття населення, їх безбар’єрність, передбачення кімнат безпеки на поверхах (ізраїльський досвід), наявність протипожежних стін та вікон, дотримання гуманної висотності, запобігання переущільнення будівель тощо.

«Підземні паркінги та інші підземні приміщення рекомендується адаптувати для укриття населення, в разі виникнення надзвичайних ситуацій. При цьому приміщення укриття рекомендується відокремлювати від решти паркінгу, щоб його можливо було обігріти у холодну пору року.  В укриттях також  мають забезпечити санвузлами, рукомийниками та розкладними місцями для сидіння. Також забудівельники мають передбачити щонайменше два виходи з підземного укриття у протилежні сторони будівлі. Ми говоримо про житло, яке має поєднувати європейську якість та ізраїльську безпеку водночас», — пояснює керівник профільного управління Антон Коломєйцев.

У будинках «нового покоління» забудовникам наголошують на посиленій протипожежній безпеці та встановленню систем відеоспостереження. З-поміж іншого, під час планування нового будівництва підприємцям рекомендують враховувати важливість покращення соціальної, інженерної та транспортної інфраструктури для мешканців. Наступним кроком у цьому напрямку стане убезпечення будівель та кімнат, що вже існують.

Міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що дотримання цих стандартів забудовниками враховуватиметься при видачі містобудівних умов та обмежень, та закликає уряд врахувати їх у державно-будівельних нормах.

«Це революційне рішення для всієї України. Львів зробив велику домашню роботу. Впровадивши ці норми зараз, наші рятувальники матимуть менше роботи в майбутньому.  Питання безпеки — пріоритетне. Міста, які  впроваджуватимуть такі правила та дотримуватимуться їх, матимуть більше шансів на розвиток та майбутнє», — підсумував Андрій Садовий.  

Окрім посилення безпекових заходів, під час планування нового будівництва забудовники повинні забезпечити також соціальну, інженерну та транспортну інфраструктури. Йдеться про будівництво садочків чи шкіл, залежно від кількості квадратних метрів житла.

В управлінні архітектури та урбаністики наголошують, що ці пропозиції були проговорені як із забудовниками, так із фахівцями ДСНС. Майже всі рекомендації, які управління отримало під час обговорень та зустрічей, були враховані при винесенні цього рішення.

На Львівщині запропонували 95 ділянок, щоб будувати житло для переселенців

Мерія Львова хоче будувати швидкі котеджні містечка за німецькими і турецькими технологіями

Львівщина оголосила про викупівлю житла для вимушених переселенців

Садовий уже дає землю під будівництво житла для біженців

 

 

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Твітері або Facebook

dailylviv.com

 

Останні новини