У Дрогобичі спорудять перший в Україні модульно-каркасний будинок для переселенців

11:22 28 квітня 2022 р.

За 2-3 місяці в Дрогобичі спорудять модульно-каркасний будинок для внутрішньо переміщених осіб.

По це інформує Дрогобицька міська рада, пише Dailylviv.com.

Мова іде про реалізацію пілотного проекту із спорудження каркасного будинку на 8 квартир для вимушено переселених осіб. Створено робочу групу, яка 26 квітня провела перше засідання під головуванням міського голови Дрогобича Тараса Кучми. Як підкреслив очільник громади – через військові дії росії, із перших днів агресії, станом на сьогодні понад 10 тис. переміщених осіб офіційно мешкають у Дрогобичі. За даними експертів та проведеними дослідження, 20-30% людей із загального числа переселенців готові залишитися на постійне місце проживання в тих містах, в яких нині перебувають.

Наша мета – забезпечити вимушено переміщених осіб, які через війну втратили свої домівки, належним помешканням. Оскільки, той прихисток, який ми надаємо їм сьогодні – є тимчасовим. Мова іде про гуртожитки навчальних закладів, приміщення ліцеїв та гімназій. Тому приступаємо в місті до реалізації пілотного проекту із спорудження житла для переселенців. Зважаючи на це, ми ставимо собі за мету за 2-3 місяці спорудити в Дрогобичі перший каркасний будинок для переміщених осіб, як взірець, – зазначив Тарас Кучма.

Перша пілотна новобудова налічуватиме вісім двокімнатних квартир. Площа одного помешкання становитиме – 50 м2. Це кухня, дві кімнати та просторі санвузли. Будинок зводитимуть за бюджетні кошти. Відтак у планах є спорудження чималого комплексу із будинків аналогічного типу. Паралельно, місто працює над реалізацією інших грандіозних проєктів – будівництва багатоквартирних будинків для переселенців. До важливої справи – масштабного спорудження житла для внутрішньо переміщених осіб – готові залучати і спонсорів та благодійні кошти від світової громадськості, благочинних фондів тощо.

Допоки держава напрацьовує механізм та схеми відшкодування коштів за зруйновані помешкання внутрішньо переміщеним особам, Дрогобич уже діє та готовий реалізувати пілотний проєкт із спорудження першого каркасного будинку для осіб, що постраждали вій війни. Ми добре розуміємо, що за кілька місяців стартує навчання в освітніх установах міста тому маємо звільнити ці заклади та запропонувати людям, які готові у нас залишитися на постійне місце проживання альтернативні варіанти житла, – наголосив Андрій Балонь, радник міського голови Дрогобича.

Перша робоча зустріч пройшла продуктивно – архітектори, фінансисти, економісти та представники будівельної справи обговорили низку технічних, фінансових, комунікаційних та інших важливих питання, пов’язаних із будівництвом житла. На зустрічі також були присутні перший заступник міського голови – Ігор Герман, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконкому Володимир Коцюба та заступник з житлово-комунальних питань Роман Москалик.

У Стрию розпочали курси з української мови для біженців: з яких міст навчаються

Львівщина оголосила про викупівлю житла для вимушених переселенців

Львівщина запропонувала уряду 1200 квартир, які можна викупити для переселенців

У Львові монтують друге модульне містечко для вимушено переміщених осіб

Садовий уже дає землю під будівництво житла для біженців

У Львові встановлюють модульні містечка, одержані з Польщі

 

DailyLviv.com

Енергосистема України посилилася на 1,4 ГВт нової газової генерації

Голландська швидко в'яне. Власник флористичної крамниці розповів, які квіти найстійкіші

Родина Назара Далецького зі Львівщини, який повернувся з полону, мусить повернути виплати за нібито загибель сина

Графік відключень світла на Львівщині 10 лютого. Додаткові обмеження

Світло у Верховній Раді увімкнено на повну потужність

Автобусне сполучення між Львовом та Дублянами припинили. Що далі

Військовослужбовці за «Контрактом 18–24» мають отримати обовʼязкове право на відстрочку - Федоров

Графік відключень на Львівщині 10 лютого на 11:50. Зміна символічна

Україна потайки розпустила Інтернаціональний легіон — Le Monde

Зв'язок під загрозою. Мобільні оператори визначили 202 локації у Львівській МТГ, де критично потрібні генератори

Оновлення графіка на Львівщині 10 лютого о 10:25. Збільшення тривалості відключень світла

Львівобленерго вдруге оновило графік відключень 10 лютого. Період без світла скоротили для 5-ти груп

Захищав Україну у складі елітних бригад. Львівщина втратила Героя Остапа Василенка

17-річну дівчину з синдромом Дауна приковували ланцюгами. Скандал у дитбудинку сімейного типу

Пожежа на вулиці Кльоновича забрала життя 85-річного чоловіка

У Львівському районі автомобіль збив 81-річного пішохода

Львівщина проводить в останню путь Героїв Василя Бондаренка, Назара Іванціва, Андрія Дяченка, Тараса Дзікевича та Михайла Самсона

Львівобленерго оновило графік відключення світла 10 лютого

Ворожих ударів зазнали Харків і 9 населених пунктів Харківської області

Знешкоджено 110 ворожих БпЛА. 13 ударних безпілотників влучили на 6 локаціях

Нічний удар по енергетичній інфраструктурі Одещини

657 ударів російської армії по 35 населених пунктах Запорізької області за одну добу

Дніпропетровщина зазнала атак безпілотників та артилерійських обстрілів

Держенергонагляду доручили перевірити справедливість розподілу електроенергії

Вівторок та середа пройдуть у складних графіках - Шмигаль

Готелі та санаторії на Львівщині завантажені у курортних зонах на 35%

Львівобленерго увосьме поширило графік відключень на 9 лютого. Пощастило одній групі

Уряд обіцяє розширення програми підтримки власників приватних будинків для автономного живлення

Майже всі запаси зарядних станцій, які були на складах в Європі, вже відправили в Україну

Графік відключення на Львівщині 9 лютого оновили о 20.16

Кому на Львівщині дадуть пільговий кредит на придбання енергообладнання

Графік відключення на Львівщині 10 лютого. 17,5 години без світла

Теплопостачання на Троєщині відновлено - урядовиця

Львівобленерго скоригувало ввечері графік відключення 9 лютого. Поліпшення для чотирьох груп

10 лютого графіки відключень запровадять в усіх регіонах

Телеканал Newsmax, що належить другу Трампа, запускають в Україні. Редакцію відкриють у Києві

Тарас Дзікевич. Завтра прощання з львів'янином, який з початком війни став на захист Батьківщини

Військовослужбовці ТЦК порушують Конституцію, коли затримують громадян України - омбудсман

П'яте оновлення графіка відключень світла на Львівщині 9 лютого

Зі Львова до Рясного збудують другий міст - на три смуги транспорту