Працівників у Польщі перевірятимуть на тверезість: нове у Кодексі праці

14:30 15 грудня 2022 р.

Фото до новини

Сейм Польщі ухвалив поправки до Трудового кодексу в Польщі, які передбачають низку змін та нововведень у трудові відносини між роботодавцями та працівниками.

Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на pulshr.pl, пише Dailylviv.com, поправки до Трудового кодексу передбачають, зокрема, таке.

Перевірки працівників на тверезість

Роботодавці зможуть ініціювати проведення профілактичних перевірок працівників на тверезість і наявність речовин з подібною до алкоголю дією. Однак це не виглядатиме як шпигунство за ними. По-перше, такі перевірки будуть лише у випадках необхідності захисту життя та здоров'я працівників чи інших людей або власності. По-друге, роботодавець буде зобов'язаний повідомити працівника про намір такої перевірки не пізніше, ніж за 2 тижні до її проведення.

Контроль буде здійснюватися методами, які не потребують лабораторних досліджень, з використанням приладу з діючим документом, що підтверджує його повірку або калібрування. Простіше кажучи, вистачить "подмухати в трубочку" звичайних тест-систем, які працюють за аналогією поліційних приладів визначення тверезості водіїв.

Роботодавці будуть зобов’язані дотримувати регламенту процедури:

- вказувати у внутрішніх документах компанії групу або групи працівників, які підлягають перевірці;

- вказувати спосіб її проведення; 

- дотримуватись правил обробки персональних даних працівників, до яких буде застосована перевірка. 

Для нових працівників, які будуть підлягати контролю, роботодавець повинен буде повести інструктаж щодо цієї процедури.

Додаткові перерви в роботі з 2023 року

Як і зараз працівник, робочий час якого триває не менше 6 годин, матиме право на перерву в роботі тривалістю не менше 15 хвилин. Однак якщо працівник матиме більше, ніж 9- та 16-годинну робочу зміну, у кожному випадку він матиме право на перерву в роботі як мінімум 15 хвилин. Цей час роботодавець повинен включити до оплачуваного робочого часу працівника.

Нові норми передбачатимуть також зобов'язання працедавця інформувати людину про його трудові права не більш як упродовж 7 днів від моменту допущення працівника до роботи.

Роботодавець також може встановлювати одну перерву в роботі, не включену в робочий час, тривалістю не більше 60 хвилин для прийому їжі або вирішення особистих справ. Це обов'язково прописується у колективному договорі або тому виду трудової угоди, яка укладається з працівником.

Ухвалені Сеймом зміни до Трудового кодексу щодо дистанційної роботи тепер має розглянути та затвердити Сенат Польщі. Якщо там будуть якісь застереження та поправки, то документ повернуть на повторний розгляд у Сейм, а вже після цього він потрапить на підпис президента. Зміни почнуть діяти з 2023 року, однак точної дати поки що немає, оскільки все залежатиме від того, коли президент їх підпише.

Нагадаємо, у Польщі узаконюють дистанційну роботу: з 2023 року вона з'явиться в Трудовому кодексі.

За час війни у Польщі відкрилося 10 тисяч українських компаній

Польща повідомила, скільком українцям ще може запропонувати роботу

Польща – нова військова наддержава Європи, - ЗМІ

Польща готова до зимової хвилі біженців з України: до 1 млн осіб

З березня 2023 року українські біженці в Польщі платитимуть за проживання у закладах розміщення

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів