Мерія Львова проти Львівгазу: влада, надзвичайники і поліція перевірять відімкнуті від газу будинки

14:58 2 вересня 2021 р.

Динаміка звернень мешканців на Гарячу лінію міста щодо відімкнень будинків від газу зростає, і на сьогодні залишаються будинки, які вже кілька тижнів без газопостачання. Тому наступного тиждня відбудеться робочий виїзд за участю представників управління надзвичайних ситуацій та поліції, для перевірки будинків, які досі відімкнені.

Про це повідомила заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк, пише Dailylviv.com.

«Ми кожен день моніторимо ситуацію щодо відключення будинків від газопостачання. Моніторимо причини відключення від газу, скільки днів триває відключення, і комунікуємо з керівництвом ПАТ «Львівгаз», щоб вони оперативно ліквідовували аварійну ситуацію, якщо така є.

На жаль, аналізуючи цей тиждень, бачимо, що кількість звернення на Гарячу лінію збільшується. Станом сьогодні на ранок було 38 будинків, відключених від газу, вчора їх було 30. Причини щодо відключення є різні. Бачимо, що 50% будинків відключені через борги, а 50% – з технічних причин.

До прикладу, станом на сьогодні, за інформацією з Гарячої лінії, 36 днів немає газу у будинку на вул. Крушельницької, 25, 27 днів без газу будинок на вул. Ясна, 28а, 6 днів без газу будинок на вул. Зелена, 40. Решта будинків без газу більше двох днів.

З цього приводу ми зверталися у профільні міністерства, у правоохоронні органи, щоб вони відреагували і вплинули на «Львівгаз». Зі свого боку ми запрошували на засідання виконавчого комітету представників ПАТ «Львівгаз», і просили не паралізувати життя людей і не створювати соціальної напруги.

Так, необхідно проводити ревізую мереж, перевіряти їх справність щодо витоків газу. Але, коли цей витік знаходять, його потрібно оперативно ліквідовувати і відновлювати подачу газу. Якщо виникають труднощі у доступі до будинку чи квартири, можна звертатися до мене, до голови району і ми допоможемо. Але з цим до нас не звертаються. Тому, тут вартує звернути увагу на роботу диспетчерської служби ПАТ «Львівгаз». Оперативність виконання робіт, наявність належного обладнання необхідно підсилювати, бо неприпустимо, щоб люди без газу залишалися тижнями.

Позаяк є будинки, які відключені не з технічних причин, а через борги, плануємо на наступний тиждень виїзд спільно з управлінням надзвичайних ситуацій, поліцією, щоб перевірити відключення від газу конкретних будинків. Відключення через борги є неприпустимим», - розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

За її словами, якщо у мешканця будинку є борг, то згідно з вимогами чинного законодавства, ПАТ «Львівгаз» має скерувати попередження про добровільну сплату боргу, може скласти графік розтермінування погашення заборгованості.

«Якщо людина не сплачує добровільно і не складає графіку розтермінування, тоді подати заяву до суду. І лише за рішенням суду і через виконавчу службу стягувати заборгованість, а не відключати цілий будинок від газу», - додала посадовиця.

dailylviv.com

До теми

12:13 25 вересня 2021 р.

2 млн на телеканал, 0,4 млн на стічні води, 0,5 млн на форум: куди пішли 164 млн з бюджету Львівщини

Упродовж цього тижня з обласного бюджету профінансували 164 млн грн, з яких 47,5 млн грн скерували на поточне утримання бюджетних установ обласного підпорядкування.

Рубрика: Економіка

18:31 24 вересня 2021 р.

Водопостачання у Рудному планують відновити завтра, але бюджетні кошти Львова до приватного підприємства не попливуть

А якщо колективне підприємство «Теребля» не виконуватиме своїх функцій, то ЛМР знайде юридичні і технічні механізми для того, щоб забезпечити належне і якісне надання цієї послуги у Рудному.

Рубрика: Економіка

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Ринок землі на Львівщині: перші три місяці

Рубрика: Економіка

12 претенденток на титул Міс Львів-2021

Рубрика: Культура

Ексголова Львівоблради Олександр Ганущин про впливи у політиці

Рубрика: Політика

Акція протесту малих підприємців проти компанії Інтергал-Буд

Рубрика: Економіка

Винниківське озеро: схема крадіжки

Рубрика: Кримінал

Всі відео розділу